Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör mutlaka bitecek

Giriş Tarihi: 20.11.2016
Terör mutlaka bitecek

Antalya’nın yeni Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, düzenlediği basın toplantısında FETÖ ve diğer tüm terör örgütleri ile mücadeledeki kararlılıklarını dile getirdi

Antalya'nın göreve yeni başlayan Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyunun huzuruna çıktı. Uzunkaya düzenlediği basın toplantısında 15 Temmuz sonrası FETÖ ile ilgili ihbarların artmasına dikkat çekti. 15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye'nin yok edilmesi projesi olduğunu ifade eden Uzunkaya, "15 Temmuz bir ülkenin bitirilmesi projesiydi. Ama çok şükür hem vatandaşımızın kahramanca duruşu, hem bir takım hesapların karışmasıyla 15 Temmuz hedefi amacına ulaşamadı" ifadelerini kullandı.

MÜCADELEMİZ SÜRECEK
Ülkede her türlü suç örgütü ile mücadelenin sürdüğünü de belirten Uzunkaya, "FETÖ, PKK, DHKPC ya da başka örgütler, uyuşturucu çeteleri, asayişe müessir konularla ilgili gruplarla mücadelemiz sürüyor. Vatandaşlar en küçük şüpheli durumu bize bildirmelidir. Bundan çekinmesinler. Bu bir ispiyonculuk, jurnalleme değildir" açıklamasını yaptı.

GÜVENLİK VE HUZUR
Antalya'nın turizm ve Türkiye ekonomisi için önemini bildiklerini kaydeden Uzunkaya, "Şehrin güvenlik ve huzuru her şeyin önünde gelir. 24 saat görev başındayız" dedi. Uyuşturucu kullanım yaşının 10'a kadar düştüğüne dikkat çeken Uzunkaya, "Bir takım suç örgütlerinin ülkemizin geleceği yarınlarımız olan çocuklarımızın zehirlenmesine izin vermeyeceğiz. Terör örgütleri ile nasıl mücadele ediyorsak bunlarla da aynı kararlılıkta tavrımızı sürdüreceğiz" dedi.

YÜZDE 90'LIK BAŞARI ORANI
Emniyet Müdürü Uzunkaya, trafikte yaşanan ölüm olaylarının tersine şahsa karşı işlenen suçlarda yüzde 90'lık başarı olduğunu belirterek 2016 yılının 10 aylık bölümünde 30 cinayet işlendiğini ve bunların tamamına yakın bölümünün aydınlatıldığını söyledi. Mala karşı suçlarda ise başarı oranını yüzde 40'larda olduğunu da belirten Uzukaya, "2016 yılı 10 aylık bölümde bisiklet ve motosiklet hırsızlığı 3 bin 500 civarında. 60 kapkaç, 300 gasp ve yağma suçu işlenmiş. Evden hırsızlık sayısı 2 bin 500 civarında. Bunun önüne geçmek için canla başla çalışmalıyız" diye konuştu. İl genlindeki cinsel suçlardaki artışa da vurgu yapan Uzunkaya, "2016 yılında 325'i çocuğa cinsel saldırı olmak üzere toplam 540 cinsel saldırı suçu işlenmiştir" dedi.

TRAFİK KAZASINDA RAKAMLAR KORKUNÇ
Trafik kazalarında yaşanan artışa dikkat çeken Uzunkaya, bunun önüne geçilmesi için sürücüleri daha dikkatli olmaya çağırdı. Antalya genelinde 2015'in ilk 10 ayında trafik kazalarında 96 kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çeken Uzunkaya, "2016 yılının ilk 10 aylık bölümünde kazalarda ölen kişi sayısı 124'e çıkmış. 2016 yılının 10 aylık periyodunda yaralananların sayısı 7 bin 800 olarak gerçekleşmiş. Yanı kazalardaki artış hızı yüzde 58'dir. Bir şehirde iki motosiklet kafa kafaya çarpışıp üstündeki kişiler ölüyorsa sözün bittiği yerdeyiz" diyerek tehlikenin boyutuna dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör mutlaka bitecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN