Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüksekokul elinde kaldı

Isparta Senirkent’e bağlı Büyükkabaca Beldesi Belediye Başkanı Temurçin, 5 milyon TL’lik yatırımla meslek yüksekokulu yaptırdı ama bina elinde kaldı

Giriş Tarihi: 21.11.2016
Yüksekokul elinde kaldı
Isparta'nın Senirkent ilçesine bağlı Büyükkabaca Belediye Başkanı AK Partili Ali İhsan Temurçin, beldesine tarım ve hayvancılığa dayalı meslek yüksekokulu açma hayaliyle daha üniversite yönetimi karar almadan 12 bin metrekarelik yerleşke hazırladı. İller Bankası'ndan aldığı 5 milyonluk krediyle 15 derslikli okul binası yaptıran Başkan Temurçin, Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan talep ederek futbol sahası, tenis kortları, halı saha ve diğer spor alanlarının yapılmasını sağladı. Yerleşkede bir de kültür merkezi inşa edilirken, yurt inşaatına da başlandı.

FETÖ'DEN TUTUKLANDI
Dönemin Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Hasan İbicioğlu'nun, yüksekokul sözü verdiğini, ancak FETÖ soruşturmasında tutuklandığını belirten Başkan Temurçin, 'devlette devamlılık esastır' mantığıyla çalışmalara başlayıp yatırım yaptıklarını söyledi. Binayı Tarım Meslek Yüksekokulu olarak düşündüklerini ancak beldenin de bölgenin meyve bahçesi olduğunu aktaran Başkan Temurçin "Bu potansiyeli eğitimle birleştirmek istedik. Bu bizim hayalimiz. Devlette devamlılık esası varsa okulumuzu alırız. Okulumuza da öğrencilerimize de bakarız. Yerleşke içinde yurt alanı planladık, yakında temelini atacağız" dedi. Başkan Temurçin "SDÜ kabul etmezse özel üniversiteye veririz. Tematik liseler konusu gelişiyor. Hiçbiri olmazsa mantar ve yarasa gübresi üretiriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksekokul elinde kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN