Müzenin arsası yine gündemde

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Arkeoloji Müzesi arazisinin büyütülmesi için Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’dan destek istedi

Giriş Tarihi: 27.11.2016
Müzenin arsası yine gündemde
Perge Antik Kenti Severuslar Meydanı ve Batı Kapısı'nda 2014 yılından bu yana sürdürülen kazılarda yeni ortaya çıkarılan 12 heykel, Antalya Arkeoloji Müzesi'nde sergiye açıldı. Törene Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç de katıldı. Bakan Avcı, "Bugün gerçekten her biri kendi başına bir müzeyi hak edecek eserlerimizi buraya kattık" sözleriyle heykellerin önemine dikkat çekti.

VALİ'DEN ÇAĞRI VAR
Vali Karaloğlu da Bakan Avcı'ya daha önce Karayolları tarafından reddedilen Antalya Müzesi'nin alanının genişletilmesi talebini iletti. Antalya Müzesi yanındaki Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne ait sosyal tesislerin olduğu alanın da müzeye dahil edilerek, dünya çapında yeni bir müze park yapılabileceğine dikkat çeken Karaloğlu, "En kısa zamanda bu arazi genişlemesi sorununu da çözüp müze ihalesi yapmak istiyoruz" dedi. Vali Karaloğlu, Bakan Nabi Avcı'dan Ulaştırma Bakanı nezdinde girişimlere destek vermesini de istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzenin arsası yine gündemde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN