Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100 milyonluk enerji yatırımı

Giriş Tarihi: 29.11.2016
100 milyonluk enerji yatırımı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi (AEDAŞ) Genel Müdürü Murat Yiğit ile ilçede bu yıl içerisinde elektrik alt yapı çalışmaları yapılan mahallelerde incelemede bulundu. Genel Müdür Yiğit, 2013 yılının ortasından itibaren 3 yılda Kepez'de, 100 milyon TL'nin üzerinde yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. 2015'te 21 milyon TL, 2016'da da 21 milyon TL tutarında Kepez'de yatırım yaptıklarına işaret eden Yiğit, 2017'de ise ilçede 24 milyon 403 bin TL'lik bir yatırım gerçekleştireceklerini belirtti.

BAMBAŞKA BİR GÖRÜNÜM
Başkan Hakan Tütüncü de Emek, Karşıyaka ve Fabrikalar mahallelerinde bu yıl içerisinde elektrik iletim hatlarının yer altına alınacağını sözünü verdiklerini anımsatarak, "Alt yapıyı güçlendirdiğimiz zaman şehirleşmedeki hızımızı artırabiliyoruz. Şu an elektrik alt yapısı güçlendiğinden dolayı şehirleşen bölgelerimiz Kepez'i bambaşka bir görünüme kavuşturuyor" diye konuştu.

6 MAHALLEYE MÜJDE VERDİ
Tütüncü, AEDAŞ'ın 2017'de Yeşilyurt, Gülveren, Şafak, Yeni Mahalle'de elektrik iletim hatlarını yer altına alacağını, Yeni Emek, Atatürk ve Barış mahallelerinde ise şebeke tesisi çalışması yapılacağını dile getirdi. Mahalle muhtarları da Başkan Hakan Tütüncü ve AEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit'e teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 milyonluk enerji yatırımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN