Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tonguç Caddesi’nde mutlu sona doğru

Giriş Tarihi: 29.11.2016
Tonguç Caddesi’nde mutlu sona doğru

Ulaşıma çözüm olarak başlatılan Tonguç Caddesi hemzemin geçiş, alt yapı ve katlı kavşak çalışmasında son aşamaya yaklaşılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 'Efsane Geri Dönüyor' sloganıyla başlattığı Şarampol Caddesi'ni dünyanın en güzel alışveriş sokaklarından biri haline getirecek proje adım adım hayata geçiyor. Antalya'nın en önemli yayalaştırma projelerinden biri olan Şarampol Caddesi projesi ile bölgenin trafik sorunu da çözülüyor. Bu kapsamda Tonguç Caddesi üzerinde Eski Şarampol Caddesi, Şarampol Caddesi ve 620 Sokak kesişimlerinde başlatılan hemzemin geçişi ve katlı kavşak yapılıyor. Bu üç noktanın ışıksız geçilmesini sağlayacak çalışmalarda sona geldi. Fen İşleri Dairesi yetkilileri, tramvay seferlerinin aksamaması için Tonguç-Şarampol kesişiminde süren tünel geçiş projesinin revize edildiğini söyledi. Yetkililer, bu kısmın diğer kavşaklardan farklı olarak çelik taşıyıcıya döndürüldüğünü belirterek, toplam 9 çelik çerçeve üzerine hasır donatı ve püskürtme beton yapılacağını kaydetti. Bu noktadaki kazının raylı sistem seferleri devam ettiği için oldukça dikkatli yapıldığını ifade eden yetkililer, bu iş için küçük iş makinelerinin kullandığını söyledi. Böylece raylı sistem altında mevcut deplase edilen eski alt yapı hatlarının gevşek dolgularını kontrollü bir şekilde boşalması sağlanıyor.

YAĞMUR SUYU DA ÇÖZÜLDÜ
Tonguç Caddesi üzerindeki hemzemin geçişi ve katlı kavşaklarla Tonguç-Şarampol-Güllük caddeleri arasında yaşanan yoğun trafik sıkışıklığına son verilecek. Çalışma kapsamında bölgenin ihtiyaç duyduğu yağmur suyu drenaj sistemi de tamamlanmak üzere. Bölge halkının şiddetli yağışlarda korkulu rüyası haline gelen göl manzaraları ve su taşkınları tarih olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tonguç Caddesi’nde mutlu sona doğru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN