Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal yardıma dev bütçe çıktı

Büyükşehir sosyal yardımlar için 26 milyonluk dev bütçe ayırdı. 2016’da 750 kişiye verilen Sosyal Kart dağıtılacak kişi sayısı da 10 bin oldu

Giriş Tarihi: 30.11.2016
Sosyal yardıma dev bütçe çıktı
Antalya Büyükşehir Belediyesi 2017'de sosyal yardım faaliyetlerinin yürütülmesi için 26 milyon liralık dev bütçe ayırdı. Ekonomik sıkıntı yaşayan dar gelirlilere elden bağış yerine dilediği yerden alışveriş yapabileceği banka kartı verilmesi projesi olan 'Sosyal Kart'ta da bu yıl büyük bir patlama yaşanacak.

SOSYAL KART ZİRVE YAPIYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in 2015'te başlattığı proje ile ilk yıl 500, 2016 yılında ise 750 kişiye Sosyal Kart dağıtılmıştı. 2017 yılı için ise dağıtılması planlanan Sosyal Kart sayısı 10 bine yükseltildi. Dar gelirliler, her ay belirli bir miktar para yüklenen Sosyal Kart ile gıda, temizlik ve k��rtasiye harcamalarını kendisi yapabiliyor. Sosyal Kart verilecek dar gelirli aileler, Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmet uzmanları tarafından yapılan inceleme sonucunda belirleniyor. 'Veren elin, alan eli görmediği' bir sistem olan 'Sosyal Kart' ile dar gelirli aileler kendi ihtiyacını istediği zaman ve istediği marketten rahatça karşılayabiliyor.

ATMA PAYLAŞ PROJESİ
Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal yardım kapsamındaki bir diğer proje de Atma-Paylaş Ev Eşyası ve Giysi Dağıtım Merkezi. Hayırsever vatandaşların adreslerinden alınan kullanılabilir durumdaki eşyalar ve giysiler yıkanıp ütülenerek yaş gruplarına göre tasnif ediliyor. Yenimahalle ve Varsak'ta bulunan merkezlerde ve mobil ekiplerle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

YEMEK DAĞITIMI VE EĞİTİM DESTEĞİ
Büyükşehir Belediyesi ayrıca aşevinden muhtaç ve dar gelirli ailelere sıcak yemek dağıtımı yapmayı da sürdürecek. 2016 yılında 400 bin kişiye yapılan yemek dağıtımı, 2017'de 450 bin kişiye ulaşacak. Öksüz ve yetim çocuklara, şehit ve gazi çocuklarına eğitim desteği de arttırılıyor. 2016'da 3 bin 500 öğrenciye verilen eğitim desteğinden 2017'de 5 bin öğrenci yararlanacak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal yardıma dev bütçe çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN