Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakan ÇATAL: Sporcu Antalya

Giriş Tarihi: 1.12.2016
Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü, profesyonel eğitmenler ve diyetisyenler eşliğinde Antalya halkına ücretsiz spor yapma imkanı sunuyor.
Vatandaşlarımız, fitness, step-aerobik, pilates, yoga, cimnastik ve zumba branşlarında modern, tam donanımlı ve uzman eğitmen kadrosuyla spor yapma imkanını ASFİM'lerde buluyor.
Konyaaltı, Atatürk, Kepez, Varsak, Aksu, Döşemealtı, Elmalı, Korkuteli, Finike, Gazipaşa olmak üzere toplam 10 ilçede 5 bini aşkın üyesiyle faaliyet gösteren ASFİM'lerin ilerleyen süreçte diğer ilçelerde de yapılması planlanıyor.
15 yaş üzeri olan her vatandaşın katılabildiği etkinliklerin kayıt dönemleri 2 ayda bir yenileniyor. İnternet üzerinden www. abbsporhizmetleri. com adresinden online olarak alınan başvurular pratik bir kayıt sistemi haline getirilmiş.
Kursların farklı gün ve saat gruplarından oluşması ise katılımcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Pazartesi, Çarşamba ve cuma günleri erkeklere, salı, Perşembe, cumartesi ve pazar günleri ise bayanlara hizmet veren spor merkezleri, sabah 09.00'dan akşam 22.00 saatlerine kadar hizmet veriyor.
Bundan böyle köşemde spora yatırım yapan ve halkı spora yönlendiren projeleri sizlerle paylaşacağım. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel sporu seven bir başkandır. ASFİM hizmet olarak spor salonlarına bütçesinde para ayıramayan vatandaşlarımıza ilaç gibi bir çalışma bence. Halka hizmet için yola çıkıp Antalya'nın başkanıyım diyorsanız projeleriniz de bütün Antalya'yı kapsamalıdır. Sayın Türel'i bu projeden dolayı kutluyorum.
Antalya'ya iyi gelir bence de.
Basketbol ateşi Antalya'da her zamankinden daha çok ısıtıyor. Eskiden 15 günde bir sadece Kepez vardı ama şimdi Antalyaspor, Antalyaspor Gelişim, Antalya Osmanlı, Alanya Belediyespor, Akdeniz Üniversitesi, BDK Spor, Fix Oto Spor Kulüpleri Antalya'yı temsil için ter döküyorlar.
Öyle ki bölgesel kadın ve erkek liglerinde Antalya derbileri oluyor. Hepsi bizim takımımız. Taraf tutmam imkansız ama bu aslan yürekli takımlarımızın rekabetli mücadeleleri doğru orantılı olarak seyirciye yansıdı. Tribünler görülmeye değer.
Basketbol il temsilciliği savaşı ise kızıştı. 9 Aralık'taki yönetim kurulu toplantısında tüm Türkiye'deki il temsilcilerinin atanması bekleniyor. Temennim şahısların değil Antalya'nın kazanmasıdır.
Bendeniz de daha önce bu görevi yapmıştım. Zor ve fahri bir görevdir aslında.
Basketbol Federasyonu yeni bir yapılanmaya gidiyor ama sancılı olacak gibi.
Gelişmeleri bekleyelim görelim ve sizlerle paylaşalım.
Sporcu dolu bir Türkiye, sporcu dolu bir dünya temennisiyle hoşça kalın...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan ÇATAL: Sporcu Antalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN