Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın dostu Büyükşehir

HAK-İŞ ve ÇASGEM tarafından Türkiye’de 7 ilde yapılan kadın dostu iş yeri araştırmasında birincilik ödülü Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne verildi

Giriş Tarihi: 2.12.2016
Kadın dostu Büyükşehir
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) ile HAK-İŞ Konfederasyonu ortaklığında yürütülen ''Sosyal Diyalog Yoluyla Kadın Dostu İş Yerlerini Belgelendirme Projesi' kapsamında 7 ilde kadın çalışanlar arasında yapılan anket sonuçlandı. Kadınların katılımı ile yapılan anket sonucunda Antalya Büyükşehir Belediyesi birincilik ödülüne layık görüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'dan aldı.

KADINLAR PLAJI ÖRNEĞİ
Emine Erdoğan, "Kadın varlığı, adaletin hassas terazisidir. Şayet biz toplumda kadına hak ettiği yeri verirsek adaleti de tesis etmiş, yaradılıştan gelen hakları gözetmiş oluruz ki bu da insaniyetin gereğidir, toplumsal huzurun zeminidir" ifadelerini kullandı. Tüm yatırımlarında kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise Antalya'da ikinci kez göreve gelmesinden üç ay sonra 'Kadınlar Plajı' projesini hayata geçirdiklerini hatırlattı. Türel, "Plajın kapısına bir hatıra defteri bıraktık İçinde şöyle mesajlar var. 'Biz size oy vermedik. Oy vermeyi de düşünmüyoruz. Ama bu Kadınlar Plajı için de çok teşekkür ediyoruz' yazıyor. Bunlar bizi mutlu ediyor" dedi.

KADINLAR PLAJI BİRLEŞTİRİR
Plajın Türk vatandaşları kadar turistler ve Antalya'da yaşayan Alman -Rus uyruklu vatandaşlar tarafından da beğenildiğini kaydeden Başkan Türel, "Biz biliyoruz ki 'Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. Ben bu yüzden bu ödülü, Türkiye'ye kadına fırsat eşitliği ve özgürlükler hakkında büyük mesafeler kat ettiren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşleri hanımefendi Emine Erdoğan'a, kıymetli eşim Ebru Türel'e ve bizi bu ödüle layık gören Hak- İş ailesine ithaf ediyorum" dedi. Öte yandan projede belirlenen kriterler kapsamında 50 puan barajını geçen kuruluşlardan Serik Belediyesi de 'Kadın Dostu İşyeri' olarak ödüllendirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın dostu Büyükşehir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN