Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En güzel yarışma

Kepez Belediyesi’nin düzenlediği İstiklal Marşı Okuma Yarışması’na katılan öğrenciler Milli Mücadele’nin felsefesini de keşfetmiş oldu

Giriş Tarihi: 17.3.2017
En güzel yarışma
İstiklal Marşı'nın milli marşımız olarak kabul edilmesinin 96'ncı yıldönümü, Kepezli öğrencilerin İstiklal Marşı Okuma Yarışması ile kutlandı. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki 25 bin yarışmacı arasından finale kalan 20 öğrenci, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'ndeki final gecesinde 7 kişilik jüri, protokol, öğretmenleri, aileleri ve arkadaşları önünde son performanslarını sahneledi.

YARIŞMA JÜRİSİ ETKİLENDİ
İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin 7 kıta, lise öğrencilerinin ise 10 kıta okuduğu İstiklal Marşı seslendirilirken, fona kurtuluş mücadelesini anlatan görseller yansıtıldı. Her öğrenci, seçtiği fon müzik eşliğinde şiiri yorumladı. Türk Bayraklı özel kostüm giyen, arkadaşlarının dönemini anlatan koreografisiyle sahneyi süsleyen çocuklar, hem jüriyi, hem de seyirciyi rakiplerinden daha fazla etkilemeyi başardı.

İLK 5'E GİRENLER AÇIKLANDI
İlkokul kategorisinde Ebrar Kovacı, Aysu Besun, Halil Ören, Murtaza Ali Aşıla ve Desta Bektaş, ortaokullar kategorisinde Emine Güner, Vehbi Bora Arak, Sude Türkan Yerli, Ceyda Erol ve Bura Küçükkale, lise kategorisinde ise Ömer Furkan Arıbaş, Özge Çabuk ve Öykü Yıldızhan, İsmail Burak Şentürk ve Bertihan Cem Yerebasmaz sırasıyla ilk beşte yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En güzel yarışma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN