Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manavgat’ta iş var

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ‘Manavgat’ta iş var’ sloganı ile düzenlenen ve iki gün sürecek İstihdam Fuarı’nın açılışını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptı

Giriş Tarihi: 18.3.2017
Manavgat’ta iş var
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, devletin işverenin yükünü paylaşmak için her yeni istihdamın tüm masraflarını karşıladığını belirterek "Bu da kişi başına yaklaşık 770 lira. Hedefimiz 2 milyon genci istihdam etmek" dedi. Çavuşoğlu, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından 84 firmanın katılımıyla düzenlenen 'İstidam Fuarı'nın açılış törenine katıldı. Bakan Çavuşoğlu fuarın açılışını Vali Münir Karaloğlu ve MATSO Başkanı Ahmet Boztaş ile birlikte yaptı. Fuarın iki gün süreceği bildirildi.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ
İstihdam Fuarı gibi çalışmaların arttırılması gerektiğine işaret eden Bakan Çavuşoğlu, devletin, bir taraftan özel sektörü daha fazla istihdam sağlaması için teşvik edeceğini bir taraftan da kendi ihtiyacı kadar istihdam sağlayacağını anlatarak, bu konuda eksikler olduğunu vurguladı.

İŞ İÇİN SİYASETÇİYE GİDİLİYOR
Birçok vatandaşın özel sektörde dahi iş bulmak için mutlaka siyasetçilere gittiğini kaydeden Çavuşoğlu, "Bir bakandan, milletvekilinden yardım istiyorlar. Niye, nerede, kim iş veriyor, haberi yok. Dolaştığımız zaman da turizmcisinden, iş yapana, sanayicisine kadar 'Eleman bulamıyorum' diye şikayetler var. O zaman düzenli şekilde bu etkinliklerde çalışmak isteyenlerle işverenleri bir araya getirmek gerekiyor. Bu tür etkinlikler başka gelişmelerin adımlarına da vesile olacaktır. Bundan sonraki süreçte ben inanıyorum ki Türkiye'de işveren ile çalışmak isteyeni buluşturan özel sektörde işletmeler de kurulacaktır" diye konuştu. Çavuşoğlu açılışın ardından standları gezerek gençlerle sohbet etti.TURİZM İŞÇİSİ İÇİN DESTEK İSTEDİ
Turizmde kış aylarında istihdamı askıya alma durumu yaşandığını anlatan Bakan Çavuşoğlu, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş'ın, askıya alınan turizm çalışanlarının da istihdam seferberliği kapsamındaki destekten yararlandırılması yönündeki talebine olumlu yanıt verdi. Çavuşoğlu, "Biraz sonra Çalışma Bakanımız ve ilgili arkadaşlarımızla görüşeceğim ve turizmci arkadaşlarımızın bu ricasını ileteceğim " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manavgat’ta iş var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN