Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ormanı koru, kullan devri

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk ve beraberindeki heyeti kabul etti. Karaloğlu, ormanları koruma kullanma dengesinin iyi kurulması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 21.3.2017
Ormanı koru, kullan devri
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Ormancılık Haftası dolayısıyla Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk ve beraberindeki heyeti kabul etti. "Orman varsa su var, orman varsa yağmur var" diyen Vali Karaloğlu, "Ormanlarımızı mutlak korumamız lazım. Hiç ağaca dokunulmasın, ormanı koruyalım, koruma bu değil. Koruma kullanma dengesini iyi kurmak lazım. Ormanlar aynı zamanda insanlar için bir nimet. Yaşı geleni ormandan çıkarmazsanız çürür yangına davetiye çıkarır. Zamanı geleni orman çıkarmak, kullanmak değere dönüştürmek gerek" dedi. Geçmişte ormancıyla orman köylüsünün düşman olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, son 15 yıldır bu anlayışın değiştiğini belirterek, "Orman köylümüz artık orman teşkilatıyla işbirliği içinde çalışıyor. Orman teşkilatı orman köylüsünün gelirini artıracak projeler yürütüyor. Orman köylüsüyle iç içe onlara destek veriyor. Ortağı olarak gördüğü orman köylüsünün gelirini artıracak orman tesis ediyor" dedi.

TEŞKİLAT İYİ ÇALIŞIYOR
Son dönemde orman teşkilatının iyi çalıştığını, ormanların miktar ve alan olarak arttığını değinen Vali Karaloğlu, ormanlar üzerinde baskının azaldığını dile getirerek, vakıflar aracılığıyla dağıtılan kömürün ormanı koruyan faktörlerin başında geldiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ormanı koru, kullan devri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN