Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiyatro Festivali başlıyor

Bu yıl 8’incisi düzenlenecek “Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali”ne üçü yurt dışından olmak üzere sekiz tiyatro topluluğu katılacak

Giriş Tarihi: 7.5.2017
Tiyatro Festivali başlıyor
Antalya'da bu yıl 8'incisi düzenlenecek Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında, Türkiye'den 5, yurt dışından 3 olmak üzere 8 tiyatro topluluğu, 2 farklı sahnede 20 temsil sunacak. Festival, 17 Mayıs'ta Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenecek "IV. Murat" adlı tiyatro oyunuyla başlayacak.

ROMEO VE JULIET, OTHELLO
Festivale bu yıl yurt dışından katılacak gruplar Shakespeare'in ölümsüz eserlerinden oluşan bir seçki sunacak. Rusya'dan Altay Devlet Müzikal Komedi Tiyatrosu "Romeo ve Juliet"i, Romanya'dan Tony Bulandra Tiyatrosu "Othello"yu ve Makedonya'dan Üsküp Arnavut Tiyatrosu "Macbeth"i sahneleyecek. Devlet Tiyatrolarının 7 oyunla katılacağı festivalde, Ankara Devlet Tiyatrosu "IV. Murat", "Grönhölm Metodu" ve "Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe", Adana Devlet Tiyatrosu "Muammer Muammer", Sivas Devlet Tiyatrosu "Lysistrata", Erzurum Devlet Tiyatrosu "Kapan" ve Konya Devlet Tiyatrosu "Fermanlı Deli Hazretleri" oyunlarını sahneleyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatro Festivali başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN