Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez’e yeni sanayi sitesi

Giriş Tarihi: 8.5.2017
Kepez’e yeni sanayi sitesi

Ünsal Mahallesi’ndeki Akdeniz Sanayi Sitesi gelişim alanındaki gecekondu sorunu çözülüyor. Kepez Belediye Başkanı Tütüncü sorunun ortadan kaldırılmasıyla, yeni bir sanayi sitesi yapılacağını söyledi

Kepez'de yıllardır rafa kaldırılmasıyla kangren haline gelmiş imar ve şehircilik alanındaki sorunlar bir bir çözülüyor. Bunun son örneği Ünsal Mahallesi'ndeki gecekondular konusunda gerçekleşti. Kepez Belediye Meclisi Akdeniz Sanayi Sitesi alanına girmiş gecekondulara tapularının verilmesini kararlaştırdı. Daha da büyümek isteyen sanayi sitesi esnafı ile birlikte yıllardır tapu bekleyen vatandaşları mutlu edecek karar, oy birliğiyle kabul edildi. Böylelikle Tütüncü'nün 21 Mart'ta ziyaret ettiği mahalle sakinlerine verdiği söz de tutulmuş oldu.

200 YENİ DÜKKAN
Hem esnafın, hem de vatandaşın bu yöndeki beklentilerine cevap veren birçok adımı atmış olduklarını hatırlatan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sanayinin gelişim alanındaki gecekonduların tapu sorununun çözümü ve sanayinin büyümesi konusundaki son adımları da attıklarını açıkladı. Sanayinin kuzey batısında yer alan 105 hak sahibine tapu sevinci yaşatırken, bu bölgeye en az 200 yeni dükkan yapılmasına olanak sağlandığını anlatan Tütüncü, "Böylece Kepez, küçük bir sanayi sitesine daha kavuşmuş olacak" diye konuştu.

GÖNÜL RIZASIYLA
Vatandaş ve esnafın mağduriyetlerini birlikte ortadan kaldırmaya özen gösterdiklerinin altını çizen Tütüncü, "105 hak sahibiyle ilgili tapulama kararı aldık. 2017 sonuna kadar tapulamayı bitirmek, tahliyelerini gönül rızasıyla yapmak için çalışacağız. Kepez küçük bir sanayi sitesine daha kavuşmuş olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’e yeni sanayi sitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN