Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençler hünerlerini sergiledi

Gençlik Merkezleri Arası Kültür ve Sanat Yarışması’nda gençler sahnede yeteneklerini sergiledi. Tiyatro oyunlarında 15 Temmuz ruhu dikkat çekti

Giriş Tarihi: 13.5.2017
Gençler hünerlerini sergiledi
Gençlik Merkezleri Arası Kültür ve Sanat Yarışması Grup Finalleri'nin sonuncusu olan Akdeniz Bölge Finali, Antalya'da gerçekleşti. Yarışma, Türk müziği, şiir okuma ve tiyatro olmak üzere 3 kategoride gerçekleşti. Kategorilerinde birinci olma başarısını gösteren gençler, 15 Mayıs'ta Ankara'daki Türkiye finallerine katılacak.

FETHİ SEKİN AĞLATTI
Finallere, 15 Temmuz ruhu damga vurdu. 'Sahne Sırası Sende' sloganıyla düzenlenen Türk Müziği Yarışması'nda ise hem ses, hem de solo çalgı dallarında hünerlerini sergiledi. Dram dalındaki eserlerde 15 Temmuz hain darbe girişimi ön plana çıkarken, özellikle İzmir Adliyesi önünde canı pahasına insanları kurtaran kahraman şehit polis Fethi Sekin'in son gününü anlatan tiyatro oyunu izleyenleri duygulandırdı.


Kültür ve Sanat Yarışması Grup Finalleri'nin Akdeniz Bölge Finali yapıldı. Birinci olanlar Türkiye Finalleri'ne katılma hakkı kazandı.

JÜRİDE ÜNLÜ İSİMLER
'Bir Şiir Bir Nefes' sloganıyla düzenlenen şiir okuma yarışmasında tema 'vatan sevgisi' olurken, gençler hem ecdadımızı, hem de 15 Temmuz şehitlerimizi yad etti. 'Hayallerini Sahneye Taşı' sloganıyla düzenlenen tiyatro oyunlarında da 14-29 yaş arası gençler komedi ve dram dallarında kendi yazdıkları senaryoları ile katıldı. Her üç kategoride de birinciler aralarında ünlü oyuncu Ayçe Abana'nın da olduğu alanlarında uzman kişilerden oluşan jüri tarafından belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençler hünerlerini sergiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN