Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özge’ye asker morali

Antalya’da bebekken sol bacağını kaybeden Minik Özge’ye Şırnak Çakırsöğüt’te ‘Kayılar’ isimli komando taburundaki askerler oyuncak hediye etti. Duygu dolu mektup göz yaşarttı

Giriş Tarihi: 13.5.2017
Özge’ye asker morali
Antalya'da sol ayağını bebekken kaybeden ve alüminyum doğrama ustası babasının evin tavanına yaptığı düzenekle yürümeye başlayan 3,5 yaşındaki Özge Yıldırım'a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destek sözü vermesinin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da evinde ziyaret ettiği Özge'nin babası Ali İhsan Yıldırım'a, Türkiye'nin dört bir yanından ve yurt dışından destek geldi.

BİZİM İÇİN DEĞERİ BÜYÜK
Şırnak'ta terörle mücadele eden komando birliği de aileye anlamlı bir destekte bulundu. Komandolar, kendi aralarında topladıkları parayla, yüzünün gülmesi için Özge'ye bir koli oyuncak gönderdi. Koliyi açan Özge'nin ailesi, duygu dolu anlar yaşadı. BabaYıldırım, kendisine en anlamlı telefonlardan birinin de Şırnak Çakırsöğüt'te terörle mücadele eden komandolardan geldiğini vurguladı. Komandoların Özge'ye oyuncak göndermek istediğini, onları kırmayarak adresini verdiğini dile getiren Yıldırım, "Birkaç gün sonra kapımıza büyük bir koli geldi. Bu hediye benim için çok değerli. O şartlar altında bizi düşünmeleri çok önemli. Allah bütün askerlerimizi korusun" dedi.

DUYGU DOLU MEKTUP
Hediyenin yanında, üzerinde 'Kayılar Komando Taburu, Çakırsöğüt- Şırnak' yazılı dosyada mektup bulduklarını anlatan Yıldırım, "Mektubu okuyunca çok duygulandım. Mektupta 'Biz de ufak da olsa bir şeyler yapmak istedik. Öncelikle size 271 komandonun selamını iletir, çam sakızı çoban armağanı, kızımız Özge'miz için gönderdiğimiz hediyeleri kabul etmenizi rica ederiz. Allah her daim yar ve yardımcınız olsun' yazıyordu" diye konuştu.

DEVLET SAHİP ÇIKTI
Yıldırım, kendisini arayan çok sayıda kişinin de maddi yardımda bulunmak istediğini anlatan Yıldırım, bunu "Devletimiz bizim her şeyimizle ilgileniyor. Fizik tedavisini, protez bacağını yaptırıyor" diyerek kabul etmediğini belirtti. Kızının Kepez Devlet Hastanesindeki fizik tedavi sürecinin de devam ettiğini bildiren Yıldırım, kızına Antalya Büyükşehir Beledtiye Başkanı Menderes Türel tarafından yeni bir protez alınacağını dile getirdi. Yıldırım, en büyük hayalinin ise kızının bacağının kesilmesine ilişkin dava açılması ve sorumluların ceza alması olduğunu sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özge’ye asker morali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN