Türkiye'nin en iyi haber sitesi

250 bin turist izleyecek

Shaman Dance Theatre, gösterilerine başladı. Chapito Gösteri Merkezi ve otellerde sahne alacak grubu yaz sezonunda 250 bin turist izleyecek

Giriş Tarihi: 15.5.2017
250 bin turist izleyecek
Anadolu kültürünü danslarla anlatmayı hedefleyen ve bu alanda büyük başarılar elde eden Shaman Dans Grubu, 60 kişilik dansçı ordusu ile Antalya gösterilerine start verdi. Belek Leagent Thema Park'ta yer alan Avrupa'nın en büyük çadır gösteri merkezinde haftada 2 gün gösteri gerçekleştirecek olan grup, diğer günlerde ise otellerde sahne alacak. Shaman'ın gösterilerini 6 aylık sürede 250 bin turistin izlemesi bekleniyor.

KÜLTÜR TANITIMI
İstanbul'da 2004 yılında kurulan Shaman Dans Grubu, geride kalan 14 yılda bine yakın gösteriye imza attı. Türkiye'nin yanı sıra Bulgaristan, Romanya, Hollanda, Almanya, İtalya, Azerbeycan, Kazakistan, Japonya ve Katar'da gösteriler gerçekleştiren grup, 30 dansçı ile başladığı sanat yolculuğunda 5 farklı ülkeden 200 kişilik bir kadroya ulaştı. İstanbul'un yanı sıra Antalya ve Bodrum'da da ekipleri bulunan Shaman, gerçekleştirdiği gösteriler ile Anadolu kültürünün dünyaya tanıtılmasında büyük rol oynuyor. Sanatsal kaygıları, ticari beklentilerin üzerinde tutan bir anlayış içinde olduklarını belirten Shaman Dance Theatre Genel Sanat Yönetmeni Murat Uygun, arkalarında büyük bir sermaye olmamasına rağmen bu prensip sayesinde başarılı olduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
250 bin turist izleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN