Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarsus Toros Okulları Avrupa’yı dolaşıyor

Özel Tarsus Toros Okulları Müdürü Eda Boğa, çocukların, teknolojiden en iyi şekilde yararlanmasını sağlayacak, yaratıcılık ve girişimcilik özelliklerini geliştirecek bir proje ürettiklerini belirtti

Giriş Tarihi: 22.6.2017
MERSİN'DE faaliyet gösteren Özel Tarsus Toros Okulları, yaratıcılık, girişimcilik ve istihdam edilebilirliğin sağlanmasını amaçlayan Erasmus+KA 2 programı kapsamında, ürettikleri projeyle ortak olan Avrupa ülkelerini dolaşıyor.
Projenin toplam maliyetinin 22 bin Euro olduğunu kaydeden Özel Tarsus Toros Okulları Müdürü Eda Boğa, eğitim teknikleri projesinin, çocukların tasarım, yaratıcılık becerilerinin gelişmesi ve teknolojiden en etkili bir şekilde yararlanabilmelerini amaçladığını aktararak, 3 yıl süreli olan projenin ortaklarının ise, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Yunanistan, İrlanda ve İspanya olduğunu söyledi.
Proje hakkında bilgi veren Boğa, "İçerisinde basit teknik malzemeler bulunan ve bu malzemelerin nasıl kullanılacağının gösterildiği kutular hazırladık. Proje uygulanırken öğrenciler kutuları açtılar ve içerisindeki yönergeyi takip ederek istenilen etkinliği tamamladılar.
Kutular, ziyaret edilen okulun bulunduğu il ya da ilçedeki pek çok okula da götürülerek projeden en fazla öğrencinin faydalanması sağlandı" dedi. Boğa şunları söyledi:
"İngilizce Bölüm Başkanı Ece Yıldırım, Toros Okulları Genel Müdür Yardımcısı Nil Özveren Aşkın, İlköğretim Müdürü Eda Boğa, Ortaokul Müdür Yardımcısı Burcu Başken ve İlkokul Müdür Yardımcısı Seda Yıldırım da proje içerisinde yer alıyor
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsus Toros Okulları Avrupa’yı dolaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN