Turiste kaza için broşürlü uyarı

Antalya Emniyet Müdürlüğü, Manavgat ile Alanya arasındaki otellerde kalan turistlerin trafik kazasına kurban gitmemeleri için 300 bin uyarı broşürü dağıttı

Giriş Tarihi: 2.7.2017
Turiste kaza için broşürlü uyarı
Trafik ekipleri, Manavgat-Alanya arasında D 400 karayolunun sağında ve solunda kalan turistlik otellerin tamamına 5 dilde yayaların uyması gereken trafik kurallarını içeren uyarı broşürü dağıttı. Broşürler resepsiyon başta olmak üzere otellerin yanısıra bire bir turistlere dağıtılıyor. Bölgede trafik kazası yaşanmaması için büyük çaba harcayan ekipler, sahil bandındaki otellerde kalan turistlerin denize gitmek istediklerinde ve akşam gezmeye çıktıklarında D – 400 karayolu ve tali yollarda yoğun trafik ile karşılaştıklarını kaydetti.

RESEPSİYONLARA BİLE BIRAKILDI
Türkçe, İngilizce, Rusça, Almanca ve Fransızca olan broşürler iki ilçe arasında yer alan otellerin resepsiyonlarına da bırakıldı. Görevliler gelen her turiste bu broşürlerden veriyor. Bunun dışında bölgede uygulama yapan trafik polisleri karşıdan karşıya geçen turistlere broşürü verirken de sözlü olarak uyarıda bulunmayı ihmal etmiyor. Çalışmanın Türkiye'nin imajı açısından önemli olduğunu belirten emniyet yetkilileri, "Bir tek kaza yaşanmaması için gece gündüz çalışıyoruz. Misafirlerimizi de uyarmayı ihmal etmiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turiste kaza için broşürlü uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN