Kulaçlar dostluk için atıldı

Giriş Tarihi: 4.7.2017
Kulaçlar dostluk için atıldı

Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen Meis-Kaş Yüzme yarışlarında sporcular, barışa ve dostluğa kulaç attı

Antalya'nın Kaş Belediyesi tarafından bu yıl 20'ncisi düzenlenen Likya- Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 13'üncüsü düzenlenen Meis-Kaş Yüzme Yarışları, 29'u İngiltere, Hollanda, ABD, Yunanistan, Bulgaristan ve Azerbaycan'dan olmak üzere 179'u erkek toplam 234 sporcunun katılımıyla yapıldı.

DOSTLUK BOZULMAZ
Kaş'ın kardeş şehri Yunanistan'ın Meis Adası'ndan başlayan yüzme yarışlarının en yaşlı sporcusu 70 yaşındaki Ali Birol Yüceler, en genç katılımcısı ise 14 yaşındaki Batu Aydinç oldu. Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ve Meis Belediye Başkanı Samsakos Yorgos'un işaretiyle yüzücüler denize atlayarak Meis Adası'ndan Kaş'a doğru kulaç attı. Meis Belediye Başkan Yardımcısı Dimitris Ahladrotis, "Kaş ve Meis atalardan kalma dost. Buradan Atina ve Ankara'ya, sesleniyorum; biz dostuz, kardeşiz. Bu dostluğu hiç kimse, hiçbir neden bozamaz" dedi. Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer de "Yüzücülerimiz kıtalararası dostluk, Türk- Yunan dostluğu, Kaş-Meis kardeşliği, dünya barışı için kulaç atacak" diye konuştu.

İLK 3 DERECEYİ ALANLAR
Yarışın genel klasmanında erkeklerde eski milli yüzücü Bekir Emrah Gemicioğlu birinci olurken, Ümit Kemal Cengiz ikinci, Dursun Saru üçüncü oldu. Kadınlarda ise Aysu Türkoğlu birinci, Bahar Ataner ikinci, Fatma Merve Koçak üçüncü oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kulaçlar dostluk için atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN