OYAK sitesinde fare istilası

Oyak Sitesi sakinleri, metruk evler nedeniyle isyan etti. Mahalleyi fare ve böceklerin bastığını ileri süren vatandaşlar önlem alınmasını istiyor

Giriş Tarihi: 6.7.2017
OYAK sitesinde fare istilası
Antalya Muratpaşa ilçesi Kızıltoprak Mahallesi'nde bulunan 460 konutlu Oyak Sitesi sakinleri 917 sokakta bulunan metruk binalarda kalanların bölgeyi kabusa çevirdiğini söyledi.

SOKAĞA ÇIKAMIYORUZ
Site sakinleri bir süre önce zemin kayması nedeniyle sahiplerinin boşalttığı evlerde hurda toplayıcı ve mekan takımı tabir edilen kişilerin oturduğunu, bu nedenle bölgenin huzurunun kaçtığını ifade etti. Virane evlere kimliği belirsiz kişilerin girip çıktığını belirten site sakinleri, "Bu evlerde ne olup bittiğini bilmiyoruz. Fuhuş yapan kişiler de buraları kullanıyor. Çocuklarımız kızlarımız sokağa çıkamaz hale geldi" diyerek belediyenin bu evlere acil müdahale etmesini istedi.

BELEDİYE ÖNLEM ALMIYOR
Oyak Sitesi sakinleri hurda toplayıcıların metruk evlere yerleşmesinin ardından akşamları sokakta fareden yürüyemez hale geldiklerini de söyledi. Farelerin geceleri site içine kadar girdiğini de belirten bölge sakinleri, "Kediden büyük fareler dairelerin içine kadar girmeye çalışıyor. Muratpaşa Belediyesi'ne durumu bildirdik. Ancak şu ana kadar hiçbir çözüm bulunmadı" diye konuştu.

KAÇAK ELEKTRİK KULLANIYORLAR
Bölge sakinleri metruk evlerde kalan kişilerin kaçak elektrik kullandığını da iddia etti. Akşamları bu evlerden tellere kanca atıldığını ifade eden vatandaşlar, "Can ve mal güvenliğimiz de tehlikeye giriyor. Buna da acil önlem alınması lazım. Mekan takımı tabir edilen kişiler yüzünden akşamları sokağa çıkamaz hale geldik. Buna çözüm bulunsun" diyerek yaşananlara tepki gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OYAK sitesinde fare istilası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN