Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Huzur yoksa Antalya da olmaz

Menderes Türel, “Antalya’nın parası Şırnak’a gidiyor” eleştirilerine cevap verdi: “Yanlış yerde duruyorlar. Huzur ve barış olmazsa Antalya da olmaz, Şırnak da olmaz.”

Giriş Tarihi: 7.7.2017
Huzur yoksa Antalya da olmaz
Şırnak Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu'nun danışmanı olarak görevlendirilen Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç'in de aralarında olduğu 180 kişilik heyetle gittiği Şırnak gezisini, Cizre Öğretmenevi'nde gerçekleşen basın toplantısıyla tamamladı. Bölge gazetecilerinin de katıldığı toplantıda konuşan Türel, Şırnak ziyaretine ilişkin muhalefet cephesinden yapılan, "Antalya'nın paraları Şırnak'a gidiyor" eleştirilerine cevap verdi.

AKILLI POLİTİKACI İŞİ DEĞİL
Şırnak'ta bulunmalarının bir işaret fişeği olduğunu vurgulayan Türel, "Belediye hizmetinin olduğu yerde siyaset olmaz. Ama bunun arkasından siyaset üretmeye çalışanlar yanlış yerde duruyorlar. Bu iş akıllı politikacının işi değil. Huzur ve barış olmazsa Antalya da olmaz, Şırnak da olmaz. Güvenlik olmazsa Ankara da, İstanbul da, Van da, Edirne de olmaz. Antalya'nın parasını Antalya'ya harca. Güvenlik olmazsa nasıl yatırım yapacağız? Biz huzur, barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik için bunları yapacağız ki Antalya'da da hizmetlerimizi daha güçlü şekilde yapalım" dedi.

ŞIRNAK'IN İL KALMA TALEBİ
Şırnak'ın il olarak kalma talebi sorusunu yanıtlayan Türel, "Halkımıza da söyledim, 'Burayla ilgili Cumhurbaşkanımız ne karar veriyorsa size kötülük olsun diye karar vermez, mutlaka arkasında halkın menfaati vardır' dedim. Bugün göremeyebilirsiniz. Biz Şırnak'a kötülük olsun diye karar alacak siyasi iktidar olamayız. Mutlaka Şırnak için bir faydası vardır" dedi. Şırnak'taki Antalya Büyükşehir Belediyesi yatırımlarının temsili temelini atan Türel, bölgede esnaf ziyaretleri de yaptı. Ardından Cizre'ye geçen heyet, Nuh Peygamber Türbesi, Mem-u Zin Türbeleri'ni ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Huzur yoksa Antalya da olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN