Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapan operasyonu

Giriş Tarihi: 7.7.2017
Kapan operasyonu

Antalya’da uyuşturucunun merkezi Zeytinköy’e 40 derece sıcakta 300 polisle baskın yapıldı. Şafak baskınına alışık olan mahalleliyi gün ortası operasyonu şoke etti

Türkiye genelinde uyuşturucu satıcılarına yönelik eş zamanlı yapılan operasyonda, Antalya'nın uyuşturucu merkezi olarak bilinen Zeytinköy (Yeşildere) Mahallesi'ne 300 polisle baskın yapıldı. Daha önce şafak vakti yapılan operasyonların bu kez gün ortasında 40 derece sıcakta yapılması mahalleliyi şoke etti. Sıcağın çarptığı uyuşturucu tacirleri yüzlerce polisi karşılarında görünce şaşkına döndü. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında narkotik madde satıcılarına yönelik 81 ilde yurt genelinde eş zamanlı 'Narko Sokak 2' operasyonunun Antalya ayağı, Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş, Özel Harekat ve trafik polisi ekipleri ile gerçekleştirildi. Polis helikopterinin bölgeyi havadan denetim altına aldığı baskında, önceden belirlenen adreslere Özel Harekat Polisi'nin desteği ile giren Narko Timlere bağlı sivil ekipler kapsamlı arama gerçekleştirdi. Baskın sırasında Yunus ekipleri de mahallenin giriş ve çıkışlarını tuttu, cep telefonu görüşmelerini engelleyen 'jammer'lar da devreye girdi.

ÇOCUKLAR İÇİN BALON
Zeytinköy'e gerçekleştirilen baskının gündüz vakti olması nedeniyle sokakta oynayan çocuklar göz ardı edilmedi. Operasyona katılan ve ekiplere destek veren Toplum Destekli Polisler, bölgedeki çocukların operasyondan olumsuz etkilenmemesi için çikolata ve balon dağıttı. Polisler, operasyon tamamlanana kadar çocukların balonlarını şişirip onlarla sohbet ederek oyaladı.

EVLER TEK TEK ARANDI
Uyuşturucuya ve patlayıcıya duyarlı 3 köpek 3 saat boyunca evlerde aramalara katıldı. Narkotik kopeği Zeus, ücra köşelere saklanmış uyuşturucu paketlerini bulmakta zorlanmazken paketlenerek bahçeye gizlenmiş eroini 2 saniye gibi kısa bir sürede bularak ekiplere yardımcı oldu. Şok baskında aralarında kadınların da yer aldığı 25 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda satışa hazır onlarca paket uyuşturucu ile ruhsatsız silahlar ele geçirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapan operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN