Bizimle kimse boy ölçüşemez

Antalya Valisi Karaloğlu, turizmde Antalya ile yarışabilecek dünyada hiçbir bölgenin olmadığını söyledi. Vali Karaloğlu’na turizmciler de destek verdi

Giriş Tarihi: 8.7.2017
Bizimle kimse boy ölçüşemez
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, turizm altyapısı, hizmet kalitesi ve bu sektörde çalışan yetişmiş insan gücü bakımından dünyada Antalya ile yarışabilecek çok fazla bölge olduğunu düşünmediğini söyledi. Turizmin başkenti Antalya'ya yeni tesislerin yapıldığını ifade eden Karaloğlu, Rusya pazarının çok iyi gittiğini, Avrupa ülkelerinden de turistlerin kenti ziyaret ettiğini anlattı. Karaloğlu, Antalya'nın doğal güzelliklerinin tartışmasız olduğunu belirterek, "Turizm altyapısı, hizmet kalitesi, bu sektörde çalışan yetişmiş insan gücü ve kalitesi bakımından Antalya ile yarışabilecek dünyada çok fazla bölge olduğunu düşünmüyorum" dedi.

TURİZMCİ DESTEĞİ
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da 12 milyondan fazla turisti ağırlayan Antalya'nın dünyada en fazla ziyaret edilen şehirler sıralamasında 11'inci olduğunu söyledi. Yağcı, "Antalya fiyat, hizmet ve kalite dengesi bakımından dünyada örnek gösterilen bir şehir. Hizmet kalitesi anlamında çok ciddi bir noktada." dedi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık da Antalya'nın, turizm altyapısı, hizmet kalitesi ve kaliteli insan gücü bakımından dünyanın en iyilerinden olduğunu ifade etti. Kentte tesis yatırımlarının devam ettiğini söyleyen Ayık, "Tesis anlamında yeterli kapasite bulunuyor. Yatırımlar iç bölgelere kaydırılmalı. Turizmde bir Antalya markası oluştu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizimle kimse boy ölçüşemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN