Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lüks sitede sefalet

Ferrarili müteahhit Sakızoğlu’nun yarım bırakıp kaçtığı siteye zorunluluktan yerleşen 8 aile Orta Çağ hayatı sürüyor. Site sakinlerinin tek isteği elektrik

Giriş Tarihi: 8.7.2017
Lüks sitede sefalet
Antalya'da şehrin göbeğindeki yarım kalan bir lüks sitenin yarı inşaat halindeki dairelerine yerleşen 8 aile karanlıklar içinde Orta Çağ hayatı yaşıyor. Proje üzerinden maket ev satarak 500 kişiyi dolandırdığı için 632 yıl hapse mahkum olan Ferrarili müteahhit Ahmet Sakızoğlu'nun olimpik yüzme havuzlu rezidans diye sattığı dairelerde oturanlar elektrik ve suyu olmayan evlerde yaşam mücadelesi veriyor.

ELEKTİRKSİZ VE SUSUZ HAYAT
2015 yılında Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisinde elektronik kelepçesini kırarak kaçan ve geçen yıl yakalan Sakızoğlu, 2013'te Yeşildere Mahallesi'nde (Zeytinköy) Sakızoğlu Park adıyla olimpik yüzme havuzlu rezidansları maket üzerinden satışa çıkarmıştı. 11 bloktan oluşan siteden 180 kişi kredi çekerek ev aldı. Ancak olimpik havuz ve rezidans rüyası kısa sürdü. Sakızoğlu, 500 kişiyi dolandırma suçlamasıyla tutuklanınca inşaat yarım kaldı. Bu arada gidecek başka yeri olmayan aileler şantiye halindeki evlere yerleşerek elektriksiz ve susuz bir hayat yaşamaya başladı.

SESİMİZİ DUYURAMADIK
Şehrin göbeğinde yer alan site bu haliyle tam bir korku evine dönüştü. Site sakinlerinden Yavuz Eren, Ahmet Sakızoğlu'nun elektrik şirketine 60 bin lira borcu nedeniyle dairelerine şantiye elektriği bile bağlatamadıklarını söyledi. Sakızoğlu Park'ta oğlu Alp ile altlı üstlü ev alan Eren, elektrik sorununu güneş paneli ile çözen site sakini. Yavuz Eren, "İskan olmadığı için elektrik ve su sorunu çözülemiyor. Elektrik şirketinden tek isteğimiz en azından şantiye elektriği bağlanmasına izin versinler. Kimse matkap bile çalıştıramıyor" diye konuştu.

İLAÇLAR BİLE BOZULUYOR
Sitede elektrik olmadığı için alınan ilaçların yaz sıcaklarında kısa sürüde bozulduğunu belirten Yavuz Eren, "Çaresizlikten kıvranıyoruz. Buradaki insanların tek kurtuluşu elektrik ve su sorunun çözülmesi. Bu konularda valilik ve belediyelerin desteğine ihtiyacımız var. Elektrik verilirse buradaki bir çok sorun düzelir. Boşta olan dairelerimiz bu sayede uyuşturucu bağımlılarının mekanı olmaktan kurtulur" dedi.

2 AİLE SİTEYİ TERK ETTİ
11 Blok ve 180 daireden oluşan Sakızoğlu Park'ta yaşam mücadelesi veren 10 aileden 2'si mevcut şartlara dayanamayarak elektriği ve suyu olmayan dairelerini terk edip gitti. Kalan 8 daireden 2'si güneş paneli ile sadece aydınlatma ihtiyacını karşılarken güneş paneli olmayanlar ise gaz lambası ve el feneri ile gecelerini geçirebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lüks sitede sefalet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN