Çavuşoğlu yeni müjde verdi

Giriş Tarihi: 9.7.2017
Çavuşoğlu yeni müjde verdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya’ya yatırım hamlelerinin hız kesmeden devam ettiğini açıkladı. Çavuşoğlu, yeni yatırım müjdeleri ile devam eden yatırımlar hakkında bilgiler verdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'ya yatırım hamlelerinin hız kesmeden devam ettiğini belirterek, yeni ve devam eden yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Bakan Çavuşoğlu, Gazipaşa'dan Kaş'a kadar Antalya'nın ihtiyacı olan tüm projelerin kente kazandırılmasında gayret sarf eden AK Parti kadrolarının dur durak bilmeden çalışarak yoluna devam ettiğini belirtti.

TARIM CANLANACAK
Çavuşoğlu, Antalya'nın dört bir yanında yatırım yağmurunun devam ettiğine dikkat çekerek, "Seçim dönemlerinde verdiğimiz vaatlerin yerine geliyor olması hepimizi mutlu ediyor. Korkuteli -Elmalı ilçelerimiz arasındaki yol çalışmalarımız başladı. Bölgemizi ilgilendiren bir diğer önemli yatırım Korkuteli Kozağacı Göleti sulamasının 18 Temmuz'da ihalesi yapılacak. Bu göletimizin yapılmasıyla inşallah 777 hektar tarım arazisi basınçlı borulu sistemle sulanacak. Yine Burdur ayrımı Kızılkaya-Korkuteli yolu 49 km bölünmüş yol ihalesi 27 Temmuz'da yapılacak. Kalkan-Sütleğen- Elmalı yolunun da 20 kilometrelik genişletme çalışmaları ihalesi ile önümüzdeki hafta yapılacak" diye konuştu.

HER ALANDA YATIRIM
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ankara'da yatırımları yakından takip eden AK Parti Antalya Milletvekillerine de teşekkür etti. Bakan, "Ağustos ayında Dim Barajı Sulaması 2. kısım yapım işi ihalesi yapılacak. Alanya trafiğini rahatlatan Türk Telekom ve Ticaret Lisesi kavşakları planlanandan çok önce tamamlanarak hizmete açıldı. Alanya SGM binasının yeniden ihale edilerek en kısa zamanda tamamlanabilmesi için ödenek aktarıldı. Eğitim alanında spor lisesi, Gazipaşa ve Kepez'de fen lisesi açılışları onayı alındı. Cevizli- Akseki arasındaki 17 kilometrelik yolumuz ihale edildi. Gündoğmuş ve Kemer'de 5 tarihi köprünün restorasyon ihalesi yapılacak. Son olarak Kaş Devlet Hastanesi'nden itibaren 2 kilometrelik bölünmüş yol ihalesi de yapıldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu yeni müjde verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN