Dağa taşa resim çiziyor

Burdur’da 19 yaşındaki Büşra Öğüt, hayvan otlatırken yaptığı resimlerle dikkat çekiyor. Genç kız, bulduğu her şeye resim yapıyor

Giriş Tarihi: 10.7.2017
Dağa taşa resim çiziyor
Burdur'un Ağlasun ilçesine bağlı bin 100 rakımlı Akdağ mevkisinde oturan Öğüt ailesinin 4 çocuğundan en küçüğü Büşra Öğüt, resim ve heykeldeki yeteneğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor. 8'inci sınıfa kadar devam ettiği okulunu hayvancılıkla uğraşan ailesine yardım için bırakan ve dağ bayır hayvan otlatan Büşra Öğüt, liseyi açıktan tamamlamayı başardı. İlkokul birinci sınıftan itibaren resme ilgi duyan Öğüt, keçileri otlattığı sırada resim çizmeye başladı.

TUTKUSUNU YANSITTI
Tahta, taş, kağıt, karton ve konserve kapağı gibi çevrede bulduğu yüzeyi düz her türlü materyalin üzerine resim çizen Büşra Öğüt, ağaç parçalarından da heykeller yaptı. Doğa ve insan figürleri üzerine çalışmalar yapan Öğüt, içindeki resim tutkusunu doğal materyallere yansıttı.
Hedefi grafik tasarım
Resme olan tutkusunu "Kendimi bildim bileli resim çizmek benim için bir tutku" diye anlatan Büşra Öğüt, "Ailem hayvancılıkla uğraştığı için onlara yardım ediyorum. Hayatımda sadece hayvanlar ve resim vardı. Şimdi üniversite yetenek sınavlarına hazırlanıyorum. Hedefim grafik tasarım ve heykel bölümü" dedi.

HER BİRİ SANAT ESERİ
Doğa ve sanatla iç içe yaşadığını kaydeden Büşra Öğüt, yorgunluk ve stresini bu yolla attığını söyledi. Öğüt, "İleride resim öğretmeni olursam çocuklara her yerde her şeyle resim yapabileceklerini anlatmak istiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dağa taşa resim çiziyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN