Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözyaşları sel oldu

Türkiye’de 15 Temmuz’un, ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ ilan edilmesi nedeniyle Burdur ve Antalya’da şehitler mezarları başında anıldı. Yapılan törenlerde gözyaşları sel olup aktı

Giriş Tarihi: 12.7.2017
Gözyaşları sel oldu
FETÖ'nün darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz'un, 'Demokrasi ve Milli Birlik Günü' ilan edilmesi nedeniyle Antalya'da anma törenleri düzenlendi. Şehir merkezi ve Korkuteli ilçesindeki törenlerde iki 15 Temmuz şehidinin mezarları ziyaret edildi, çiçekler bırakılıp mevlitler okutuldu. İlk günkü gibi gözyaşlarının sel olup aktığı törenlerde FETÖ'ye tepkiler bir kez daha dile getirildi. Burdur da 15 Temmuz şehidini unutmadı. 15 Temmuz şehidi Polis Memuru Akif Altay, mezarı başında anıldı.

İKİ ŞEHİDE İKİ AYRI TÖREN
15 Temmuz'un, 'Demokrasi ve Milli Birlik Günü' ilan edilmesi nedeniyle Antalya'da kent protokolü ikiye ayrıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu öncülüğündeki AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Milletvekilleri Hüseyin Samani ve Gökçen Özdoğan Enç'in de aralarında yer aldığı bir heyet Korkuteli ilçesinde şehit Yasin Naci Ağaroğlu'nun, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel öncülüğünde AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Atay Uslu ile İbrahim Aydının, Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, Tugay Komutanı Albay Tahir Savran ve Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın da aralarında bulunduğu heyet şehit polis memur Muhammet Oğuz Kılınç'ı anma törenlerine katıldı.

İLK TÖREN KORKUTELİ'DE
Antalya'da dün ilk anma töreni, Ankara'da Genelkurmay Başkanlığı önünde şehit olan Yasin Naci Ağaroğlu'nun mezarı başında yapıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığındaki heyet, Ağaroğlu'nun mezarını ziyaret etti. Okunan Kuran-ı Kerim sonrası dua eden Vali Karaloğlu daha sonra Çayırlı Camisi'ne geçerek şehitlerin ruhu için okutulan Mevlid-i Şerife katıldı.

ACISI İLK GÜNKÜ GİBİ
Antalya'daki ikinci tören ise Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç için düzenlendi. Uncalı Polis Şehitliği'ndeki törene baba Zeki ve anne Meltem Kılınç, şehidin kardeşleri Gamze ve Onur Kılınç ile akrabaları katıldı, duygusal anlar yaşandı; gözyaşları sel olup aktı. Oğlu gibi kendisi de polis olan Zeki Kılınç, evladını bayrağın inmemesi için şehit verdiklerini söyledi. Kılınç, "Bir tarafta vatan hainleri varken, bir tarafta da vatan kahramanları var. Vatanımız için bir evladımızı vermiş olabiliriz, ama binlerce evlat kazandık" dedi.

NE EVLATSIZ NE VATANSIZ
Gözyaşları dinmeyen anne Meltem Kılınç ise "Bir anneye evlat mı can mı diye sorsalar evlattır. Fakat evlat sevgisi ile vatan sevgisi çok farklıdır. Ne vatansız ne de evlatsız yaşanıyor" diye konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren anne Kılınç, "15 Temmuz'u özel bir gün olmaktan çıkarmak isteyenler var. Bunlara hakkımı helal etmiyorum" dedi.

HAİNLERİ VALİ YAKTI
15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak Antalya eski 3'üncü Piyade Tugay Komutanı Mustafa Kaya, eski İl Jandarma Komutanı Ahmet Yurdagül ile sözde Antalya Sıkıyönetim Komutanlığı'na atadığı Albay Metin Karagöz'ün yargılanmasına devam edildi. Vali Münir Karaloğlu ve dönemin İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul tanık olarak dinlendi. Karaloğlu ve Tonbul, sanıkların darbe gecesi tutumlarını tek tek anlatıp gerçek yüzlerine mahkemede ortaya koydu.

BURDUR ŞEHİDİNİ DUALARLA ANDI
Burdur'da '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' dolayısıyla düzenlenen törende 15 Temmuz şehidi Polis Memuru Akif Altay, mezarı başında anıldı. Protokol ilk olarak Altay'ın Güvenli Köyü'ndeki evine giderek annesi Fadime ve eşi Gülsüm Altay'a başsağlığı diledi. Törene Burdur Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik, Garnizon Komutanı Albay Cem Tuce, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar ile şehidin ailesi ve yakınları da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözyaşları sel oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN