Öğrenirken eğleniyorlar

Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi, ücretsiz yaz okulu ile engelli bireylere keyifli bir yazın kapılarını açıyor. Gençler eğlenerek öğrenme fırsatı buluyor

Giriş Tarihi: 13.7.2017
Öğrenirken eğleniyorlar
Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde hizmet veren Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi, engellilere yönelik ücretsiz yaz okulu açtı. 210 özel bireyin katıldığı yaz okulunda resim, müzik, drama, spor, yüzme, dans, seramik, masa tenisi, futbol, basketbol, eğitsel oyunlar gibi branşlarda eğitim veriliyor. Özel bireyler birbirinden farklı etkinliklerle yazı doyasıya eğlenerek geçiriyor. Rehabilitasyon Merkezi Müdür Yardımcısı Doçent Dr. Özand Gönülal, yaz okulunun sadece okul öğrencilerine değil Antalya'da bulunan tüm engelli bireylere hizmet verdiğini belirterek, "Şu an yaz okulumuzda 210 öğrencimiz var. Kayıtlarımız hala devam ediyor 250 civarında bir rakama ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

ÖZGÜVENLERİNİ KAZANIYORLAR
Oğlu Ali'nin (30) tedavisi için Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yaz kış geldiklerini anlatan Süheyla Tünal, "Ali doğum esnasında mor doğum diye adlandırılan bir rahatsızlık geçirdi. Bu yüzden bedensel bir rahatsızlığı kaldı. Büyükşehir Belediyesi'nin rehabilitasyon merkezine başlamadan önce oğlumun özgüveni yoktu. Burada almış olduğu eğitimler sonucu oğlum artık bazı ihtiyaçlarını kendisi giderebiliyor. Ayakkabılarını kendi bağlayabiliyor. Yürümesi çok düzeldi. Bizlere böyle bir okulu kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e tüm aileler adına çok teşekkür ediyorum" dedi.

EĞLENCE VE EĞİTİM BİRARADA
Yaz okulunda uzman eğitimciler tarafından hafta içi her gün eğitim veriliyor. Özel bireylerin özgüven kazanmaları ve kendilerini ifade etmeleri açısından büyük önem taşıyan Yaz Okulu başvuruları 443 30 06-07 numaralı telefondan Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi'ne ya da 248 55 49 numaralı telefondan Büyükşehir Engelli Hizmet Merkezi'ne yapılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenirken eğleniyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN