Yas değil gurur var

Antalya’nın Korkuteli ilçesinin 15 Temmuz şehidi Yasin Naci Ağaroğlu’nun hem hukuk hem de ilahiyat diplomalarına kavuşmak için gün sayarken şehit düştüğü anlaşıldı

Giriş Tarihi: 13.7.2017
Yas değil gurur var
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olan Yasin Naci Ağaroğlu'nun anne ve babası, Antalya'nın Korkuteli ilçesindeki evlerini SABAH Akdeniz'e açtı. Baba Osman Ağaroğlu, oğlunun tüm sınavları dikey vererek şahadete ulaştığını söyledi. Darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde ateş açılması sonucu sonucu şehit düşen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Yasin Naci'nin Antalya'nın Korkuteli ilçesinde yaşayan babası Osman ve annesi Zehra Ağaroğlu, oğullarıyla gurur duyuyor.

28 ŞUBAT'I YAŞAMIŞTI
15 Temmuz şehidi Yasin Naci Ağaroğlu'nun hikayesi, Türk gencinin dirayetini ve istediği zaman neler başarabildiğini gözler önüne seriyor. Anne ve babası Adana İmam Hatip Lisesi öğretmeni olan Yasin Naci Ağaroğlu'nun çocukluğu, 28 Şubat'ın o buhranlı günlerinde ailesinin sürgünler ve kademe durdurma cezalarıyla boğuştuğu mücadele yıllarında geçti. Şehit olmasının ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi diploması ailesine teslim edilen Yasin Naci Ağaroğlu, ayrıca açık öğretim üzerinden İlahiyat Fakültesi'ni okuyordu. 16 Temmuz'da kalan tek dersin de sınavına girip ikinci diplomasını almaya hazırlanan Ağaroğlu, kobra helikopteri tarafından kalbinden vurularak şehit edildi.

SECDEDE ŞEHİT OLMUŞ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı sonrası oğlunun kendilerinden izin aldığını anlatan baba Osman Ağaroğlu, "Arkadaşlarıyla birlikte Kızılay Meydanı'na çıktılar. Gece saat 02.38 gibi bir kobra helikopteri tarafından Genelkurmay Başkanlığı kavşağında tekbir sesleriyle yürürken, kalbinden vurulmuş. Kıbleye karşı secdeye kapanmış bir vaziyette şahadet şerbetini içmiş" sözleriyle anlattı.

YİNE GİTME DEMEZDİM
Baba Ağaroğlu, "Vatanımız. Birtakım emellere kan dökülmedikçe ulaşılamıyor. Bu vatanın ekmeğini yediğimiz gibi uğruna kurşun yemesini de biliriz. Yine olsa oğluma 'meydanlara çıkma' demezdim. Onunla gurur ve onur duyuyoruz. Sohbetlerde 'Bizim ülkemiz de Suriye gibi karışsa ne olur' denildiğinde oğlum hemen 'Sokağa çıkarız, bayrağımızı, vatanımızı savunuruz' derdi" ifadelerini kullandı.

EN ŞEREFLİ DİPLOMA
Anne Ağaroğlu ise oğlunun asker ve polis olmadığı için şehit düşeceğini hiç düşünmediğini ifade etti. Yasin Naci ve diğer şehitlerin duruşlarının diğer gençlere de örnek olacağını kaydeden anne Ağaroğlu, "Bu millet 15 Temmuz'da fabrika ayarlarına döndü ve tekrar benliğini ortaya çıkardı. Oğlum şehit olduğunda üzüntüyle şükrü bir arada yaşadım. Oğlum ilahiyat fakültesi diplomasını alacak derken, diplomaların en şereflisi şahadet diplomasını aldı" dedi. Baba Ağaroğlu, Ankara Hukuk Fakültesi yönetiminin görkemli bir törenle diplomasını kendilerine teslim ettiğini ve okuldaki bir amfiye Şehit Yasin Naci Ağaroğlu isminin verildiğini vurguladı. Baba Ağaroğlu, "Bütün sınavları dikey olarak verip şahadet şerbetini içip Hakk'a yükseldi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yas değil gurur var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN