Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokrasi nöbetine Batı Akdeniz selamı

FETÖ’nün hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde Antalya, Isparta ve Burdur meydanlara iniyor. Demokrasi yürüyüşü ve nöbeti için bayrağını alan meydanlara koşacak

Giriş Tarihi: 14.7.2017
Demokrasi nöbetine Batı Akdeniz selamı
FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz'daki alçak darbe kalkışmasının ardından yaklaşık bir ay demokrasi nöbeti tutan Batı Akdenizliler, bu yıl da nöbete çıkıyor. Antalya, Isparta ve Burdur'da yarın tutulacak nöbet için bayrağını alan, demokrasi adına sokağa çıkacak. Meydanlardaki Nöbetler 16 Temmuz sabahına kadar devam edecek.

DUALAR VE MEVLİTLER
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programlarında Antalya'da bugün cuma namazına müteakip 2 bin Hatmi Şerif duası okutulacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İmam Hatip Liselerindeki öğrenciler tarafından okunan 250 Hatm-i Şerif ve 250 bin Yasin-i Şerif duasının sonuncusu Muratpaşa Camisi'nde yapılacak. Saat 18.00'de Batı Çevre Yolu Duraliler mevkisinde '15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı' açılışı gerçekleştirilecek. Saat 20.00'de ise Akra Otelde tüm şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verilecek. Burdur'da ise bugün saat 12.15'te şehitler için tüm camilerde Kur'an-ı Kerim okunacak, cuma namazında da hutbe okutulacak. Isparta'da da bugün saat 13.00'te şahitler için okunan Hatimi Şerif'lerin duası yapılacak. Saat 20.00'de ise şehit yakınları, gaziler ve aileleri onuruna yemek verilecek.

ANTALYA NÖBETE ÇIKACAK
Yarın saat 19.00'da Kepez ilçesinde '15 Temmuz Şehitleri Caddesi ve Şehit Ömer Halisdemir Caddesi'nin açılışı yapılacak. Saat 21.00'de Atatürk Devlet Hastanesi önünden başlayacak Milli Birlik Yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı'nda son bulacak. Buradaki etkinlikler, 15 Temmuz Anı Defteri'nin imzalanması, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayacak. Mehter Takımı gösterisi, ilahi dinletileri ve söyleşilerin ardından saat 00.13'de sela okunarak Demokrasi Nöbetine başlanılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantısının izlenmesinden sonra 'Demokrasi nöbeti' Tekeli Paşa Camisi'nde sabah namazının kılınmasına kadar devam edecek.

BÖLGENİN VALİLERİ ÇAĞRI YAPTI
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programları için Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Isparta Valisi Şehmus Günaydın ve Burdur Valisi Şerif Yılmaz ortak çağrıda bulundu. Vatandaşların özellikle yarın her ilde belirlenen yürüyüşlere Türk bayraklarını alarak gelmelerini isteyen Karaloğlu, Günaydın ve Yılmaz, "15 Temmuz şehitlerimizi, gazilerimizi, o gün yaşananları unutmadık, unutturmayacağız. Bugün sizlerle birlikte şehitlerimize dua edip Kur'an okuyacağız. Yarın ise o gün yaşanılan duyguları alanlarda tekrar yaşayacağız" dedi.

ISPARTA SOKAĞA AKACAK
ISPARTA'DA yarın program saat 21.00'de 'Milli Birlik Yürüyüşü' ile başlayacak. 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda sona erecek olan yürüyüşün ardından 00.13'te sela okunacak ve demokrasi nöbeti sabah namazına kadar sürecek.

BURDURLULAR UYUMAYACAK
BURDUR'DA 15 Temmuz Cumartesi günü saat 15.00'te Cumhuriyet Parkı'nda resim sergisi açılacak. Saat 20.00'de Demokrasi Şöleni Yürüyüşü, Köprübaşı mevkisinden başlayıp Cumhuriyet Meydanı'na kadar devam edecek. Saat 20.30'da ise Cumhuriyet Meydanı'nda 'Demokrasi ve Milli Birlik Günü' mitingi yapılacak. Aynı gece 00.13'te sela okunacak, 16 Temmuz sabah namazına kadar etkinlikler sürecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi nöbetine Batı Akdeniz selamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN