Ukraynalılar geliyor

Giriş Tarihi: 14.7.2017
Ukraynalılar geliyor

BAKA’nın projesi ile Antalya’ya gelen Ukraynalı gazeteciler Vali Karaloğlu’nun konuğu oldu. Karaloğlu, bu yıl 750 bin turist bekledikleri Ukrayna’da Türk Festivali yapacaklarını söyledi

Antalya'ya geçen yıla göre Ukrayna'dan gelen turist sayısındaki artışın yüzde 45 civarında olduğu, toplamda 750 binin üzerinde turist beklendiği açıklandı. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Antalya Tanıtım Projesi kapsamında Ukrayna'dan gelen 13 gazeteci, kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Ukraynalı gazeteciler için iki günlük Antalya programında Perge, Aspendos, Belek, Kurşunlu Şelalesi, Kaleiçi gibi tarihi, turistik ve doğal güzelliklere gezi düzenlendi. Ukraynalı gazeteciler, Vali Münir Karaloğlu'nu da ziyaret etti.

750 BİN TURİST BEKLENTİSİ
Ukraynalı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Karaloğlu, "Eskiden Ukrayna denildiğinde uzak gibi görünse de uçuş mesafesinin 1.5 saat olduğunu kaydetti. Ukrayna ve Türkiye arasında iki ülke vatandaşlarının vizesiz ve kimlikle seyahat hakkı tanınmasının da çok önemli bir gelişme olduğunu kaydeden Vali Karaloğlu, bu yılın 6 aylık döneminde Antalya'ya gelen Ukraynalı turist sayısının geçen senenin aynı dönemine yüzde 44 civarında artışla 253 bine yükseldiğini söyledi.

İKİNCİ FUAR UKRAYNA'DA
Geçen yıl Türkiye'ye 1 milyonun üzerinde Ukraynalı turist geldiğini ve bu rakamın yüzde 55'inin Antalya'yı tercih ettiğini aktaran Vali Karaloğlu, bu yıl Ukrayna'dan Antalya'ya 750 binin üzerinde turist beklediklerini kaydetti. Vali Karaloğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle yaklaşık 1 ay önce Moskova'da düzenlenen Türk Festivali'nin ikincisinin Ukrayna'da yapılacağını duyurarak "Aynı ilgiyi Ukrayna'da göreceğimize inanıyorum» dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukraynalılar geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN