Belediye ağaçlara tahammül etmedi

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Belediye ağaçlara tahammül etmedi

Diktiği ağaçların kesilmesine kızan Melahat teyze, kesilen dut ağacını sırtına yükleyip belediyeden hesap sordu

Isparta Yalvaç'ta yalnız yaşayan 71 yaşındaki Melahat Peker'in geçen yılın mart ayında 'yeşillik olsun' düşüncesiyle kaldırım üzerine diktiği 5 elma ve 1 dut fidanından rahatsız olan komşuları, belediyeye şikayette bulundu. Şikayetin ardından 5 ağacı da kendisi kesen Peker, belediye zabıtasından dut ağacının kesilmemesini rica etti. Ancak zabıta görevlileri Peker'in evde olmadığı sırada dut ağacını kesip götürdü.

BELEDİYEYE HESAP SORDU
Zabıtadan kesilen ağacın kendisine teslim edilmesini isteyen Melahat Peker, yaklaşık 2 metrelik dut ağacını bir beze sarıp gözyaşları içinde Yalvaç Belediyesi'nin yolunu tuttu ve MHP'li Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü'nün makamına çıktı. Yaklaşık 5 dakikalık görüşmenin ardından dışarı çıkan Peker, "Bu fidana çocuk gibi baktım. Bir ağacı sığdıramadılar. Başkan 'haberim yok' deyip işin içinden sıyrıldı. Kime ne zararı vardı?" diye yakındı. Zabıta Müdürü Hacı Yakup Hisarardımlı ise "Yaya kaldırımına ağaç dikmek yasaktır. Üzgünüz ama yapacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.

HESAP SORDU
Yalvaçlı 71 yaşındaki Melahat Peker, zabıta tarafından kesilen dut ağacını sırtına yükleyip Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü'den hesap sordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye ağaçlara tahammül etmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN