Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milletin zaferi

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 15 Temmuz mücadelesinin ülkenin parlak bir geleceğinin müjdecisi ve habercisi olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Milletin zaferi
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir açıklama yaptı. Darbe kalkışmasını tarihimizin en karanlık olaylarından biri olarak değerlendiren Vali Karaloğlu, "15 Temmuz 2016 darbe kalkışması ve işgal girişimi, milletimizin verdiği destansı mücadele neticesinde parlak bir zafere ve aydınlığa dönüşmüştür. Aziz milletimiz o gece, tıpkı Çanakkale'de, İstiklal harbimizde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuştur. Tankın, topun, tüfeğin, helikopterin, uçağın, füzenin karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilerek demokrasisine, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmıştır" ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLER BAŞIMIZIN TACI
15 Temmuz'un ülkemize yapılan saldırıların ne ilki, ne de sonuncusu olacağını ifade eden Karaloğlu, "Milletimiz, kendisini hedef alan her türlü terör, darbe ve işgal girişimine karşı, birlik ve bütünlük içerisinde cevap vereceğini 15 Temmuz 2016'da bir kere daha dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz gecesi onların gösterdiği, cesaret, dirayet ve dik duruş ve kararlılık her türlü değerin üstündedir. Ve hiç şüphesiz, bu toprakları vatan kılma uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz gibi, 15 Temmuz gecesi hainlere karşı vatanımızı, demokrasimizi savunurken can veren şehitlerimiz de kalplerimizdeki mümtaz yerlerini almışlardır. Gönlümüzün ve başımızın tacıdır. 15 Temmuz destanını asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Her yıl dönümünde yâd edecek, kahramanlıklarını nesilden nesile gururla aktaracağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milletin zaferi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN