Türk halkı kahraman

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Türk halkı kahraman
15 Temmuz darbe girişimi sırasında Antalya'da bulunan Güney Afrika'nın Ankara Büyükelçisi Pule Malefane, o geceyi anlattı. Darbe girişiminden haberdar olduğunda Antalya'da bulunduğunu belirten Malefane "Antalya'da katıldığım program esnasında darbe girişimiyle ilgili bir haber aldım. Haberi aldığımda gerçekten çok şaşırdım ve rahatsız oldum" ifadelerini kullandı.

HİÇ TAHMİN EDEMEZDİM
Malefane, büyükelçilik çalışanları ve Türkiye'deki vatandaşları için endişelendiğini söyleyerek, "O gece hepimiz için telaşlı bir geceydi" diye konuştu. Malefane, ertesi gün Ankara'ya geldiğinde şehirdeki gerilimi hissettiğini kaydederek, "İnsanlar sokaklardaydı ve yollar kapalıydı. Tahmin edilmeyecek şeyler gördüm. Meclisin de yaşanan saldırı sonrasında zarar gördüğüne şahit oldum" dedi.

BANA ÜLKEMİ HATIRLATTI
"Bu olaylar bana Güney Afrika'da 1976'da yaşanan kargaşayı hatırlattı" diyen Malefane, Türkiye'nin demokrasisini korumak için hayatını kaybedenlerin onur ve cesaretini takdir ettiğini dile getirdi. Büyükelçi Malefane, "O insanlar, kendi ülkelerini korumak için sokağa çıktılar. O gece Türk halkının yaptığı, vatanperverliğin alametidir. Türk halkı, hayatını feda ederek bayrağını, milli sembollerini ve cumhurbaşkanını seçme haklarını koruyabileceğini gösterdi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk halkı kahraman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN