Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tünektepe’ye onay

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden Tünektepe için Büyükşehir Meclisi’nden onay çıktı. Antalya’nın simge yapılarından biri olması planlanan proje için şimdi sıra ihaleye geldi

Giriş Tarihi: 17.7.2017
Tünektepe’ye onay
Antalya Büyükşehir Belediyesi Temmuz Meclisi'nin ikinci oturumunda Tünektepe projesi için onay çıktı. Daha önce teleferik kısmı hizmete giren dünya çapındaki proje kapsamında yapılması düşünülen, mimarisiyle Antalya'nın sembolü haline gelebilecek 30 odalı turistik tesis ve 240 kişi kapasiteli restoran projesi Büyükşehir Meclisi tarafından kabul edildi.

MARKAYA DEĞER KATACAK
Tünektepe'nin Özel İdare döneminden Büyükşehir Belediyesi'ni intikal ettiğini hatırlatan Başkan Türel, "Burada bir dünya projesi diye ifade ettiğimiz, Antalya'ya değer katacak önemli bir tesis projemiz var. Bununla ilgili süremiz çok az kalmıştı. Bir yatırım yapılabilecek kadar süre kalmamıştı. Sürenin 30 seneye uzatılması hususunda Orman Bakanlığı'mız ve Başbakanlık dahil 6 kurumla çok uzun bir bürokratik süreci tamamladık. En sonunda Sayın Başbakanımızın da izni ve imzasıyla Tünektepe'nin Büyükşehir Belediyesi'ne tahsisi veya ihale yoluyla kullandırılması hususu onaylandı" diye konuştu.

İHALE HAZIRLIKLARI
Burası için bir vizyon proje hazırladıklarını anlatan Başkan Türel, "Planlamamız bitti. Artık ihale hazırlıklarımız başladı. Teleferiğimiz zaten hizmete girmişti. Antalya'ya yakışan sembolik önemi ve değeri de olan kartpostalları süsleyecek güzellikte bir tesisi burada kazandırmış olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tünektepe’ye onay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN