Güreşte Antalya fırtınası

Giriş Tarihi: 18.7.2017
Güreşte Antalya fırtınası

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde tam anlamıyla Antalya fırtınası vardı. Altın Kemer son 9 yılda 7 kez Antalya’ya geldi

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Antalya fırtınası esti. Bu yıl 656'ncı kez gerçekleştirilen güreşlerde Antalya'nın büyük üstünlüğü vardı. Son 9 yılda 7 kez Antalya'ya gelen Altın Kemer, bu kez İsmail Balaban'ın boynuna takıldı. Balaban, puanlama güreşinde Orhan Okulu'yu mağlup ederek, başpehlivan unvanını aldı.

HER BOYDA
Başpehlivanlığı İsmail Balaban'ın kazandığı 656'ncı Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde diğer boylarda da Antalya üstünlüğü vardı. Baş güreşlerinde olduğu gibi Başaltı güreşlerinde de iki Antalyalının finali vardı. Kürşat Şevki Korkmaz'ı yenen Okan Acar bu boyda birinci oldu. Büyük Orta'da Tolga Turan birinci Oğuz Kara dördüncü, Küçük Orta Büyük Boy'da Hüseyin Karakoyun ve Mustafa Taş üçüncü sırayı elde etti.

ŞEHİTLERİ ANDI
Bu yıl 656'ncısı düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin finalinde Orhan Okulu'yu yenerek başpehlivanlığı kazanan Antalyalı İsmail Balaban, Er Meydanı'ndaki ödül töreninin ardından yalın ayak ve yürüyerek Edirne Atatürk Anıtı'ndaki 15 Temmuz nöbetine katıldı. Başpehlivan Balaban, 15 Temmuz şehitlerini andı. Balaban, altın kemere inanarak Edirne'ye geldiklerini ve kazandıkları için çok mutlu olduğunu söyledi.

OMUZLARDA TUR ATTI
Güreşin bitmesiyle büyük sevinç yaşayan Balaban, ilk olarak Antalyalı rakibi Orhan Okulu'yu teselli etti, boynuna Antalyaspor atkısı taktı ve Sarayiçi'nde omuzlarda tur attı. Kupasını ve ikinci kez kazandığı Altın Kemer'i Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın elinden alan Başpehlivan İsmail Balaban ödül töreninin ardından soluğu Edirne'deki demokrasi nöbetinde aldı. Balaban daha sonra da hamam geleneğini bozmayarak tarihi Saray Hamamı'na gidip iki zorlu günün yorgunluğunu attı.

HER BOYDA MADALYA ALDILAR
Küçük Orta Küçük Boy'da ilk 4 de Antalyalıların oldu. Birinciliği Mehmet Ali Avcı, ikinciliği İlhan Kırmızıkan, üçüncülüğü ise Semih Bayram Yılmaz ve Salih Biçer elde etti. Deste-3'te Nail Seyyar birinci, Deste-2'de Süleyman Kozakoğulları üçüncü, Deste-1'de Osman Kan birinci, Engincan Akşit üçüncü, Tozkoparan'da Tuncay Pırıldak üçüncü, Teşvik-2'de Görkem Yasin Şefik üçüncü, Teşvik-1'de ise Semih Tomaş ikinci, Muhammet Şeref Akay üçüncü oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güreşte Antalya fırtınası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN