Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annesinin iki gözü Saadet

7 yaşındaki Saadet, görme engelli annesinin gözü oldu. Saadet, annesine yardım etmenin yanı sıra, gördüğü her şeyi annesine anlatıyor

Giriş Tarihi: 4.8.2017
Annesinin iki gözü Saadet
Antalya'da görme engelli 'ın 7 yaşındaki kızı Saadet, annesinin dünyaya açılan penceresi oldu. Alışveriş, fatura ödemeleri gibi tüm gündelik işlerinde annesine yardımcı olan minik Saadet, annesiyle birlikte gezerken gördüklerini de annesine anlatarak, çevreyi tanımasını sağlıyor. Saadetin elinden tuttuğu annesine, "Anne bu çiçekler sarı, güneş ve ateş gibi", "Anne sana mavi renk çok yakışıyor, mavi gökyüzünün rengi" diyerek çevreyi anlatması duyanları duygulandırıyor.

KİRALIK EV İÇİN YARDIM İSTİYOR
Sermin Aslan, Saadet'in babasının da görme engelli olduğunu belirterek, "Önce çocuk sahibi olma konusunda çok tereddüt ettim. Ama şimdi kızım artık gözüm, kolum, elim, ayağım oldu" ifadelerini kullandı. Sermin Aslan, uzun süredir kiracı olarak oturdukları evden taşınmak durumunda kaldığını belirterek, yardım istedi. Aslan, "Taşınma için param yok. Kızım pencerelerdeki ilanlara bakıyor, ben de telefonla arıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annesinin iki gözü Saadet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN