Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yangınzedeye ikinci müjde

150 dükkanın yandığı Festival Çarşısı esnafına sigorta primlerinin ertelenmesinden sonra bir müjde de Büyükşehir Belediyesi’nden geldi

Giriş Tarihi: 4.8.2017
Yangınzedeye ikinci müjde
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı , Festival Çarşısı'nda dükkanları yanan esnaftan, Doğu Garajı Kültür Merkezi'ne taşınana kadar kira almayacaklarını açıkladı. Doğu Garajı Projesi'ni 2018 yılında bitirmeyi planladıklarını dile getiren Türel, geçen pazar günü çıkan yangında iş yerleri yanan Festival Çarşısı esnafını mutlu edecek haberler verdi.

ESNAFA KİRA MÜJDESİ
Türel, "Festival Çarşısı yangınında esnafımızın sıkıntılı günler yaşadığını biliyoruz. Her sıkıntılı günün ardından bir ferahlık vardır. Buradaki esnafımızı bitecek olan Doğu Garajı Kültür Merkezi ve Çarşısı'na taşıyacağız. Yangın nedeniyle dükkanları kullanılamaz hale gelen esnafın kira sorumluluğunu ortadan kaldıracağız. Doğu Garajı bitinceye kadar onlara kira mükellefiyetlerini yüklemeyeceğiz. Artık kira ödeme sorumlulukları ortadan kalktı" dedi. Menderes Türel, yangın üzerinden çıkarılan tartışmaları görünce şaşırdığını belirterek, "Bizden önceki CHP'li yönetim oradaki esnafa sarı zarfları göndermiş, onları tahliye etmek için hukuki süreci tamamlamıştı. Bizim için sadece gereğini yapmak vardı. Ancak 'alternatif sunmadan onları sokağa atma noktasında bir çözümü kabul edemeyiz' dedik. Şimdi onları sokağa atan insanlar çok farklı söylemler geliştiriyor. Biz onlar gibi acımasız olsaydık, esnafı çaresiz şekilde sokağa koyardık. Bizim hizmet anlayışımızda vatandaşı üzmek yok. Şimdi o esnafımızı çok daha modern kültür merkezinin içine taşımanın hazırlığını yapıyoruz. 2018 yılında Festival Çarşısı esnafıni Doğu Garajı'ndaki çarşı merkezine taşıyacağız" diye konuştu.

IVIR ZIVIR BAHANELER
Antalya'nın 'Çılgın Projesi' olarak nitelendirilen Boğaçayı Projesi'ndeki son gelişmeleri de aktaran Başkan Menderes Türel, bürokratik sürecin tamamlanmak üzere olduğuna dikkat çekti. Bu sene içinde ihale noktasına gelebileceklerini vurgulayan Türel, "Projede en ufak bir risk oluşturmayacak şekilde ilerliyoruz. Boğaçayı Projesi yapılmazsa bir gün Konyaaltı ciddi bir sel felaketiyle karşı karşıya kalabilir. Zaten biz ne zaman iyi bir şey yapmaya kalksak 'istemezükçüler' ıvır zıvır bahanelerle projeleri engellemeye çalışıyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yangınzedeye ikinci müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN