Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiyatro değil 15 Temmuz destanı

Giriş Tarihi: 5.8.2017
Tiyatro değil 15 Temmuz destanı

15 Temmuz kalkışmasını evinde komedi filmi gibi izlediğini söyleyen CHP Milletvekili Akaydın’a tepki var. AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, “15 Temmuz gecesi tiyatro değil destan yazıldı” diye konuştu

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili 'a tepki gösterdi. Sümer, taş üstüne taş koymayan bir zihniyetin asılsız iddialarla kara propagandasına kaldığı yerden devam ettiğini belirterek, "Maalesef Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde olduğu gibi milletvekilliğinde de Antalya'mız için tek bir faydalı işi bulunmayan Mustafa Akaydın'ın son açıklamalarını büyük bir talihsizlik olarak görüyorum. Hainlerin tanklarına, tüfeklerine karşı milletimiz ellerindeki bayraklarla göğüs gererek direnirken, 15 Temmuz darbe girişimini evinde komedi filmi gibi izlediğini ifade eden Akaydın'ın, şehitlerimizle dalga geçercesine bu yüz yılın hainliğini bir tiyatroya benzetmesi asla kabul edilebilecek bir şey değildir" dedi.

SON SÖZ MİLLETİN
"Tıpkı genel başkanları gibi milletvekilleri de darbecilerin diliyle konuşuyor" diyen Başkan Sümer. "Bu açıklamalar ne yazık ki tarih boyunca nice destanlar yazan, kahramanlıklar gösteren aziz Türk milletimize karşı hakarettir. Bu millet nasıl 18 Mart'ta, 30 Ağustos'ta tarih yazdıysa 15 Temmuz'da da büyük bir destan yazmıştır. Kontrollü darbe diyerek milletin aklıyla dalga geçen bu zihniyeti anlamak artık mümkün değil. Ülkemizi işgal etmek isteyen dış mihrakların kirli bir maşası olan FETÖ'yü aklamaya yönelik, devleti suçlayan, karalayan Akaydın'ın açıklamaları gibi, şehitlerimizin ruhunu inciten, gazilerimizi yaralayan, darbeye direnen milletimize hakaret eden bu ve benzeri açıklamalar elbet günü geldiğinde milletimizce değerlendirilecek ve son sözü yine milletimiz söyleyecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatro değil 15 Temmuz destanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN