Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ay yıldızlı Almanlar

16 yıl tatile geldiler, 4 yıl önce yerleştiler. Rahatsızlanınca Türk doktorları tercih ettiler. Alman Assenmacher çifti, Alanya’da boyunlarındaki ay yıldızlı kolye ile huzur içinde yaşıyor

Giriş Tarihi: 6.8.2017
Ay yıldızlı Almanlar
Antalya'nın Alanya ilçesine 4 yıldır yerleşik olarak yaşayan Alman Assenmacher çifti, tam bir Türk gibi hayatlarını sürdürüyor. 'da aşçılık yaparken emekli olan 56 yaşındaki Bernd Assenmacher 16 yıl Türkiye'de tatil yaptıktan sonra emekli olunca eşi Margto ile birlikte Alanya'ya yerleşmeye karar verdiklerini anlattı. 4 yıl önce kararlarını uygulamaya koyan Alman çiftten Bernd, bu süre içinde bir de rahatsızlık geçirdi.

TÜRK DOKTORLAR
Bernd Assenmacher belinden rahatsızlanınca Almanya'ya gitmek yerine kendisini Türk doktorlara emanet etti. Alanya Aladdin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavisi yapılan Bernd Assenmacher sağlığına kavuşup taburcu oldu. ALKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Yazan da ekibiyle birlikte tedavisini yaptıkları Bernd Assenmacher'i evinde ziyaret etti. Başhekim Yazan, "Türkiye sağlıkta olduğu gibi her türlü insani değerleri tüm uluslararası politik ve stratejik hamlelerin üstünde tutarak her zaman olduğu gibi dünyanın vicdanı olmaya devam edecektir" dedi.

ALMANYADA TEDAVİ ZOR
?Bernd Assenmacher, Almanya'da tedavi olmanın zorluğundan bahsederek, "Alanya'daki hastanede bir günde bütün tahlillerim yapıldı, filmlerim çekildi. Çok kısa sürede ameliyat oldum ve sağlığıma kavuştum. Almanya'da böyle değil. Röntgen, MR, tahlil derken aradan aylar geçiyor. Burada hiç zorluk çekmeden tedavimi oldum. Dr. Yazan ve tüm ekibine teşekkür ederim" dedi.

AY YILDIZ KOLYE
ALKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Yazan ve ekibi tarafından ziyaret edilen Alman çiftin boynundaki kolyeler ise özellikle dikkat çekiyor. Assenmacher çifti, Türkiye'ye olan sevgilerini boyunlarına taktıkları ay yıldızlı kolye ile gösteriyor. Alman çift Türkiye'yi ve Türk insanlarını sevdikleri için bu kolyeyi yaptırarak boyunlarında taşıdıklarını söyledi.

TÜRKİYE'DE HUZURLUYUZ
Türkiye'de yaşamaktan mutlu olduklarını belirten Assenmacher çifti, Avrupa'da ve özellikle Almanya'da yazılanlar gibi huzursuz ve tehlikeli bir ortamın olmadığını, Türklerle birlikte barış içinde yaşadıklarını anlattı. Almanya'da özellikle emeklilerin tedirgin yaşadığını anlatan Bernd Assenmacher, "Almanya'da emeklilere saldırılıyor, gasp ediliyor. Alanya'da böyle bir durumla hiç karşılaşmadık. Çok rahat ve huzurlu yaşıyoruz. En iyi anlaştığımız kişiler de Türk komşularımız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ay yıldızlı Almanlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN