Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedefi doktor olmak

Muğla Seydikemer’de babasının kahvehanesinde garsonluk yapan ve TEOG’da dereceye giren , ’ne yerleşti. Özge’nin hedefi doktor olmak

Giriş Tarihi: 11.8.2017
Hedefi doktor olmak
Muğla'nın Seydikemer ilçesinde okul çıkışında ve yaz tatilinde babasının kahvehanesinde garsonluk yapan , Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında aldığı 493 puanla elde ettiği başarının ardından 'ni kazandı.

GARSONLUK YAPIYORDU
Seydikemer'e bağlı Temel Mahallesi'nde yaşayan ve TEOG sınavlarında tüm soruları doğru cevaplayan Topal, babasının kahvehanesinde çalışmaya devam ediyor. Girdiği sınavda 493 puan alan Topal, tek tercih yaptığı Burdur Ercan Akın Fen Lisesi'ne yerleşti. Topal, sınava hazırlanırken boş zamanlarında kahvehanede babasına yardım ettiğini söyledi.

ÖĞRETMENİ YÖNLENDİRDİ
Okuldaki öğretmenlerinin yardımıyla TEOG'da güzel bir derece elde ettiğini anlatan Topal, "Fethiye Belediye Fen Lisesi'ni istiyordum ama sonra öğretmenlerimizle kapsamlı bir araştırma yaptık. Seçeneklerim arasındaki okulların olumlu ve olumsuz yönlerini değerlendirerek Burdur Ercan Akın Fen Lisesi'ni tercih ettim. Zaten tek tercih yaptım" diye konuştu. Topal, lisede de derslerine iyi çalışıp ailesini ve öğretmenlerini gururlandırmak istediğini ifade etti. Burdur'dan mezunlar arasında tıp fakültesine giden çok sayıda öğrenci olduğunu öğrendiğini kaydeden Özge Topal, "Tercihimde bu etkili oldu. Tıp fakültesini kazanıp doktor olup köyüme ve tüm insanlara hizmet edeceğim" dedi.

BABASI ÖZGE'YLE GURURLANDI
Özge Topal'ın babası Nevzat Topal da kızının özellikle yaz aylarında, kahvehane kalabalık olduğu zamanlarda günlük ortalama 5 saat kendisine yardım ettiğini anlattı. Kızının başarısının kendilerini çok mutlu ettiğine değinen Topal, "Özge'm fen lisesini kazandı ve hayali olan doktorluk yolunda ilk adımı attı. İnşallah üniversitede de başarılı olur ve tıp fakültesini kazanır. Ailemizde avukat, öğretmen gibi meslek gruplarından insanlar var. İnşallah Özge de doktor olarak onların arasına katılacak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedefi doktor olmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN