Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birinci şimdiden belli

Başkan Türel, 2019’da görevinin biteceğini iddia edenlere cevap vererek halkın tercihine ipotek konulamayacağını söyledi. Türel, birincinin daha şimdiden belli olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 13.8.2017
Birinci şimdiden belli
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, son günlerde 2019 yerel seçimleriyle ilgili kamuoyunda yaratılmaya çalışılan algı operasyonuna cevap verdi. Hedeflerinin 2023 olduğunu ve seçime henüz 1,5 yıl gibi uzun bir süre olduğunu söyleyen Türel, anketlere göre seçimin birincisinin belli olduğunu ancak ikinci partiyi bilemediğini ifade etti. Başkan Türel, anketlere göre AK Parti'li Antalya Büyükşehir Belediyesi için söylenebilecek tek sözün 'elhamdülillah' olduğunu ifade etti.

BORCUMUZU ÖDEYECEĞİZ
Antalya'ya hizmet borcunu ödemeye devam edeceklerini kaydeden Başkan Türel, 2019'da başkanlığa yeniden talip olup olmayacağı yolundaki sorulara ise "Halkın beni görmek istediği her yere aday olacağım" cevabını verdi. Başkan Türel, "Hedefimiz 2023. Sonraki hedefimiz de 2071. Seçimlere 1,5 yıl kaldı diye bizim görevimizin biteceğini ifade edenler halkın tercihine ipotek koyma hakkına sahip değil. Halk her şeyin doğrusunu seçer. Biz çok daha uzun süreli bir hizmet perspektifi ve hizmet dönemini Antalyamız için düşünüyoruz. Ama bu hangi noktada olursa bunun kararını önce Antalyalılar, ondan sonra da partimizin büyükleri verir" diye konuştu.

İKİNCİYİ BİLEMİYORUM
Gelecek yerel seçimlerin adayları hakkında yorum yapmak istemediğini belirten Menderes Türel, "Onlar önce kendi aralarındaki meseleleri halletsinler. Ondan sonra bir şeyler söylememiz gerekirse söyleriz. Başka siyasi partilerin adayları konusunda bir şey söylemeyi doğru bulmuyorum. Nasılsa birileri karşımıza gelecek ama Antalya'da birinci bellidir, ikinci kim olur onu ben bilemiyorum. Birinci her zaman AK Parti'dir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birinci şimdiden belli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN