Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmcinin gözü Ankara’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasının hükümet gündeminde olduğunu açıklaması turizm sektörünün umudunu artırdı. Otellere yıldız akını olacak

Giriş Tarihi: 13.8.2017
Turizmcinin gözü Ankara’da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olmasının turizm açısından olumlu olacağı ve hükümetin bu konuda çalıştığı yönündeki açıklamaları turizm sektörünü sevindirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı konusundaki açıklamalarını turizm sektörü yakından takip etti. Sektör ve tatilciler, salı günkü Bakanlar Kurulu'ndan çıkacak kararı dört gözle beklemeye başladı

ÇOK OLUMLU OLUR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 10 günlük tatil ilan edilmesi yönündeki değerlendirmeleri için teşekkür eden Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, "Bence çok olumlu olur, iç pazar hareketlenmesine çok ciddi katkı yapar. Bizim zaten 10 gün olmasına dönük beyanatlarımız da vardı. Şimdi bu sene birleştirilen günler öne gelecek, insanlar gidip tatillerini yapacaklar ve sonra istiyorlarsa da dini vecibelerini yerine getirebilecekleri fırsatları olacak. Bayram tatilini daha rahat geçirebilecekler" dedi.

ÖNEMLİ BİR KARAR
İç piyasanın canlanması açısından 10 gün ilan edilmesinin çok önemli olduğunu belirten TÜROFED Başkan Yardımcısı Sururi Çorabatır ise özellikle Antalya ve Ege bölgesi başta olmak üzere diğer tüm tatil yörelerinde okullar açılmadan önce insanların tatile gitmesi için önemli bir fırsat oluşturulacağını kaydetti. Memurlar ve işçiler için bu dönemin son tatil fırsatı olduğuna dikkat çeken Çorabatır, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının da çok önemli olduğu söyledi.

SEVİNDİRDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın turizmi gündemine almasını son derece önemli ve olumlu bulduklarını belirten Akdeniz Turistik Otel İşletmecileri Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, Erdoğan'ın tatil süresi için 10 günü işaret eden açıklamalarının da çok olumlu ve sevindirici olduğunu söyledi. Sektör olarak bayram tatilinin 10 gün ilan edilmesini istediklerini belirten ErkanYağcı, "Vatandaşlarımız için okullar açılmadan önceki son tatil fırsatı" dedi.

OTELLER YÜZDE YÜZ DOLAR
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Duran da iç pazarın oldukça hareketli olduğunu belirterek, "Tatil uzatılırsa Antalya'da iç turizmle birlikte yüzde yüz doluluk oranına ulaşılır. İç pazarda erken rezervasyon döneminde Kurban Bayramı tatilleri makul fiyatlara alındı. Bayramda Antalya'da adım atacak yer kalmayacak" ifadelerini kullandı.

TATİLDE YILDIZ AKINI OLACAK
Tatilin uzatılması nedeniyle oteller de yerli tatilcilere göre programlar düzenledi. Bu konuda ilk atak Rixos otellerinden geldi. Rixos Premium Tekirova'da 1 Eylül'de Suzan Kardeş, 3 Eylül'de ise İrem Derici, Rixos Sungate Otel'de 1 Eylül'de İrem Derici, 2 Eylül'de Inna, 3 Eylül'de Alişan sahne alacak. Rixos Downtown'da da 1 Eylül'de Inna, 2 Eylül'de de Demet Akalın tatilcileri sahne performanslarıyla eğlendirecek. Adenya Otel'de ise bayramın ikinci günü Soner Sarıkabadayı, üçüncü günü de Yaşar İpek sevenleri ile buluşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmcinin gözü Ankara’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN