Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya hesabı sorsun

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda teşkilata ve Antalyalılara mesajlar verip CHP’ye yüklendi

Antalya hesabı sorsun
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da Expo 2016 Kongre Merkezi'nde partisinin Antalya Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda partililere hitap etti Ana kademesiyle, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla 2019'un mahalli seçimlerinde görülmemiş bir oy potansiyeliyle yola devam edeceklerini belirten Erdoğan, "19 ilçe ve büyükşehir hep birlikte inşallah tüm bu ilçeleri, mahalleleri ve sokakları ile sandık esaslı olarak tarama yapacağız" diye konuştu.

ANTALYA'YA ÖZEL ÖNEM
Cumhurbaşkanı, "Antalya, turizmin yanında tarımıyla ve 1 milyar dolarlık ihracatıyla ticarette de önemli bir merkezdir. Biz bu şehre çok özel önem verdik. Göreve geldiğimizde Gazipaşa'ya ikinci bir havalimanı inşa ettik. Şimdi 3'üncü havalimanının hazırlığı içindeyiz. Antalya'nın batısına 850 milyon liralık yatırım bedeli olan yeni havalimanının inşasına inşallah yıl sonuna kadar başlamayı ve en geç 2021'e kadar hizmete açmayı planlıyoruz. Hızlı tren için çalışmalarımız devam ediyor. 2 ayrı hatla ülkenin her yerine bağlayacağız. Bunun birinci hattı Antalya-Eskişehir üzerinden İstanbul. 2'nci hattı ise Antalya-Kayseri'dir. Bunları çaldığımız her kapıya iyi anlatalım" dedi.

KEÇİ BİLE EMANET ETMEYİN
Erdoğan, "Antalya Stadı daha önce bitecekti, niye bitmedi?. Talihsiz bir belediye başkanı geldi. Bunlara 5 koyun verin kaybedip gelirler. Bunlara yaylalarda sakın keçi falan teslim etmeyin" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı konuşmasına şöyle devam etti: "EXPO 2016 alanına yeni projeler düşünüyoruz. İnşallah o projelerle Expo alanını çok daha etkin hale getireceğiz. Ama bizim ana muhalefetin başındaki zat ne yapıyor? Alman dergisine röportaj veriyor. Alman kamuoyuna ülkesini şikayet ediyor. Alman yatırımcıları ve turistler buralara gelmesin diye bağırıyor ve yalvarıyor. Geçen sene 7 ayda 3 milyon 200 bin, bu yıl aynı dönemde 5 milyon 200 bin turist gelmiş. Turistler ise 'Sana ne' deyip geliyor" CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın'a da çatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eski belediye başkanı olan kişi 15 Temmuz'la ilgili öyle laflar söylüyor ki, FETÖ'cülerin kendileri bile bu kadarına cesaret edemiyor. Zararını en çok Antalya görüyor. Önümüzdeki seçimde bunları silip atmaya hazır mıyız? Antalya'nın buna cevabı vermesi gerekiyor. Antalya'daki turizmci kardeşimin ekmeğine kan doğramaya kimsenin hakkı yok. Buraya oy için geldiklerinde Antalyalıların hesabını soracaklarına inanıyorum" dedi. Cumhurbaşkanı, Antalya teşkilatını yenileyip güçlendireceklerini, bunu yaparken de kimseyi kırmadan dökmeden yapacaklarını söyledi.BİRLİK MESAJI
Toplantıda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise Antalya'da AK Parti'nin oyunu yüzde 21'den 42'ye çıkardıklarını, ancak bunun Antalya'ya yakışmadığını belirterek, "2019'a beraber hazırlamalıyız. Bize kavga ve fitne yakışmaz" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, "Dava neferi olmaya her zamankinden çok ihtiyacımız var. Bu davaya nefer olan herkes, nefsiyle mücadelesini yapmalı. Kişisel çekişmelere, fitnelere tahammülümüz yok" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya hesabı sorsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN