Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ya ayıp ettiler

TESK Başkanı Palandöken, ATSO Başkanı Çetin ve AESOB Başkanı Dere, ’ne alternatif olarak düzenlenen festivale tepki gösterdi. Başkanlar halkı adına özür bekliyor

Giriş Tarihi: 13.10.2017
Antalya’ya ayıp ettiler
Bu yıl 54'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Antalya Film Festivali'nde ulusal yarışma kategorisinin kaldırılması gerekçesiyle İstanbul'da düzenlenmesi planlanan alternatif film festivaline, TESK Başkanı Bendevi Pamandöken, Ticaret Odası (ATSO) Başkan�� Davut Çetin ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere tepki gösterdi.

ÖZÜR DİLENMELİ
ATSO Başkanı Davut Çetin, "Eleştiri varsa gelirler Antalya'da tepkilerini ortaya koyarlar. Antalya ile aynı tarihte İstanbul'da bir festival organize etmek Antalya'ya yapılan ayıptır" dedi. Alternatif festivalin ekonomik olarak da Antalya'ya zarar vereceğini vurgulayan Çetin, " kültür ve sanat alanına önemli bir hareket yaratıyor. Alternatif festival bu harekete zarar verir. 53 yıldır bu festivali destek vererek büyüten Antalya halkına bu zararın verilmesi yanlıştır. Antalya halkından özür dilenmelidir" diye konuştu.

BU FESTİVAL ANTALYA'NINDIR
AESOB Başkanı Adlıhan Dere ise, alternatif festivale tepki göstererek, "Biz o arkadaşları kınıyoruz. Bu festival Antalya'nındır. Hiç kimse alternatif olarak bu festivali kullanamaz, kullandırmayız" diye konuştu. Dünyada birçok sanatsever tarafından şehri bilinir hale getiren, potansiyel sahibi Antalya'yı daha da yüceltecek ve bir üst lige çıkmayı çoktan hak etmiş olan göz bebeği Antalya Film Festivali'nin, Antalya'nın en büyük marka değerlerinden birisi olduğunu ifade eden Dere, "Festivalimizin hak ettiği yere yükselmesi için atılan her adımı Antalya esnafı olarak destekliyoruz" dedi.

KINIYORUZ
Antalya'nın küreselleşme ve ilerleme adımlarına karşı çıkmak adına festivale alternatif olarak aynı tarihlerde düzenlenen başka film festivallerinin var olduğunu belirten AESOB Başkanı Dere, "Önemsiz, itibarsız, mizah unsurları barındıran bu girişimler, film festivalimizin mazisine karşı olumsuz bir gelişmedir. Antalya'nın sinema merkezi olması ve prestijli projelere imza atması için atılan adımlara karşı duran her girişimi Antalya esnafı olarak kınıyoruz" ifardelerini kullandı.

ANTALYA'YA YAPILAN AYIP
"Sanatçıların aynı tarihte düzenlemek istediği festival, 53 yıldır düzenlenen film festivaline karşı bir ayıptır" diyen Dere, "Antalya esnafı olarak da 53 yıldır yapılan bu festivalden her zaman kazanç sağlamıştır. Çok sayıda yerli ve yabancı turistin gelmesine vesile olunmuştur. Alternatif ve aynı tarihte sanatçıların düzenlemek istediği festival hem kentimize hem 53 yıllık festival tarihine karşı bir ayıptır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya’ya ayıp ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN