Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilere 'Verimli ders çalışma' semineri

'nın Manavgat İlçesi'ndeki Başarı Koleji 4'üncü sınıf öğrencilerine 'verimli ders çalışma' semineri verildi ve örnek ders çalışma programı dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 13.10.2017 10:02
Öğrencilere 'Verimli ders çalışma' semineri

Başarı Koleji Rehber öğretmenlerinden Hatice Yılmaz tarafından 4.sınıf öğrencilerine 'Verimli Ders Çalışma' konulu seminer yoğun ilgi gördü. Seminerde, dersi derste öğrenmek, planlı ve programlı çalışmak, not tutmak, özet çıkarmak, tekrar yapmak, etkili dinlemek, derse hazırlıklı gelmek, verimli kitap okumak, düzenli beslenmenin özellikle kahvaltının önemi, zihni dağıtan dış sebeplerden olan bilgisayar, televizyon, tablet, yatarak ders çalışma ve çalışma ortamının düzenli olması konularında bilgi verildi.

'BAŞARISIZ ÖĞRENCİ YOKTUR'

Etkili ve verimli ders çalışmanın bir öğrenciyi başarıya götürecek en önemli faktörlerden biri olduğunu söyleyen Hatice Yılmaz, "Verimli ders çalışma uygun ortamda, belli bir plan dahilinde, odaklanarak yapılan çalışmadır. Dersi derste öğrenmek, yapacak olduğunuz sosyal etkinliklere zaman ve imkan sağlar. Başarabilmek için önce başaracağınıza yürekten inanmanız ve bilinçaltını o yönde yönlendirmeniz gerekir. Başarısız öğrenci yoktur, doğru çalışma yöntemini bilmeyen öğrenci vardır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilere 'Verimli ders çalışma' semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN