Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de Garaj Akademisi kuruluyor

'de, Makine Sanayici İşadamları Derneği'nin (MAKSİAD) girişimleriyle Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni üretim teknikleri ve bilimsel projeler geliştirilmesi amacıyla Garaj Akademisi kurulacak. MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, Garaj Akademisi'nin akademisyenlerle sanayicilerin, öğrencilerle, teknik personelin buluşarak, yeni ve verimli çalışmalar, projeler geliştireceği bir platform olacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 20.10.2017 16:40
Denizli'de Garaj Akademisi kuruluyor

Sektörde nitelikli eleman sorununa çözüm bulmak için çeşitli girişimlerde bulunan, mesleki eğitimin geliştirilmesi için çalışmalar yapan kısa adı MAKSİAD olan Makine Sanayici İşadamları Derneği, ilgili kurumlarla değerlendirme toplantısı yaptı. MAKSİAD'ta aynı zamanda dernek üyesi olan Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necip Filiz'in başkanlığında yapılan toplantıya; Denizli'de faaliyet gösteren Meslek Lisesi ve Çıraklık Eğitim Merkezi müdürleri, PAÜ Mühendislik Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazım Usta, akademisyenler Prof. Dr. Mehmet Orhan, Prof. Dr. Numan Bektaş ve Denizli Meslek Yüksek Okulu'ndan öğretim görevlisi Ömer Dican katıldı.

Toplantıda Denizli'de mesleki eğitimde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi. Toplantıda mesleki eğitimle ilgili farkındalık yaratılması, mesleki eğitim veren kurumların tercih edilen okullar haline getirilmesi için yapılacak çalışmalar görüşüldü, yol haritası belirlendi. Toplantıda Okul Aile Birlikleri, okul idareleri ve öğrencilerle doğrudan iletişim ağının oluşturulması için çalışmalar yapılması ve değerlendirme toplantılarının belirli aralıklarla yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Ayrıca Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nde Garaj Akademisi kurularak, akademisyenlerle sanayicilerin, öğrencilerle, teknik personelin buluşarak, yeni ve verimli çalışmalar, projeler geliştireceği bir platform oluşturulmasına karar verildi.

MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, bir yanda işsizlik sorunu, diğer yanda nitelikli işgücü sorunu yaşandığını belirterek, "İşsizliği azaltmak, nitelikli işgücü talebini karşılamak için mesleki eğitime önem vermeliyiz. Dernek üyelerimizin birçoğu nitelikli eleman bulmakta zorlanıyor. Dernek olarak nitelikli işgücü ve istihdam sorununu büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda mesleki eğitimin geliştirilmesi için projeler hayata geçiriyoruz. Organize Sanayi Bölgesi'nde Garaj Akademisi kurulmasına karar verdik. Garaj Akademisi, akademisyenlerle sanayicilerin, öğrencilerle, teknik personelin buluşarak, yeni ve verimli çalışmalar, projeler geliştireceği bir platform olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli'de Garaj Akademisi kuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN