Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP harekata karşı

CHP İl Başkanı ve bazı belediye meclis üyeleri Afrin operasyonunu için eylem yapmak istedi. Vatandaş da karşı eyleme geçince polis olaya müdahale etti

Giriş Tarihi: 15.2.2018
CHP harekata karşı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ısrarla 'CHP terör örgütlerine destek veriyor' söylemi Antalya'da kanıtlandı. TSK'nın Afrin'deki 'Zeytin Dalı Harekatı'na karşı Antalya'da Halkevleri üyeleri eylem yapmak istedi. Onlara destek ise CHP Antalya İl Yönetimi'nden geldi.

POLİS İZİN VERMEDİ
TSK'nın, terör örgütleri PYD/ PKK ve DEAŞ'a karşı yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı' aleyhinde sosyal medyada paylaşımı ve 'Cumhurbaşkanına hakaret' ettikleri iddiasıyla Halkevleri Merkez Yürütme Kurulu üyesi Kutay Meriç, Antalya şubesi üyesi Yusuf Tüm ile birlikte toplam 4 kişi gözaltına alınmıştı. Attalos Heykeli önünde toplanıp gözaltıları protesto etmek isteyen grubun dağılması için polis ikaz etti. Ancak pankart ve dövizler açan gruba polis izin vermedi.

CHP TAM KADRO KATILDI
Eyleme CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ve bazı partililerin destek verdiği görüldü. Eylemcilere destek verenler arasında uyuşturucudan ceza alan CHP Antalya Milletvekili Aday Adayı ve CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın'ın Büyükşehir Belediye Başkanı iken danışmanlığını yapan Yasin Karasu'nun da bulunması dikkat çekti. Muratpaşa Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi ve Adaya Vakfı Genel Müdürü Cem Kotan ile vatandaşlar arasında sözlü sataşma yaşanması ortamı gerdi.

VATANDAŞIN KARŞI EYLEMİ
Gergin anların yaşandığı eylemde, şehitlere saygısızlık yapıldığını söyleyen bazı vatandaşlar da karşı eyleme geçti. Attalos Heykeli önünde toplanan grup polisin uyarılarına rağmen dağılmayıp slogan atmaya kalkışınca ortalık karıştı. 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' diye slogan atan vatandaşları polis ikna ederek sakinleştirdi. Bazı vatandaşlar CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul'a yönelerek, "Bunun karşılığını sandıkta göreceksiniz" diye bağırdı. Polisin müdahale ettiği Halkevleri üyeleri ise ara sokaklarda kaçarak gözden kayboldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP harekata karşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN