Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bembeyaz gülecekler

Akdeniz Üniversitesi, Sevgi Evleri’ndeki çocuklar için diş taraması başlattı. Çocukların dişleri fakülte kliniklerinde tedavi edilecek

Giriş Tarihi: 15.3.2018
Bembeyaz gülecekler
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Antalya Sevgi Evleri Erkek Yetiştirme Yurdu'nda çocuklara yönelik diş sağlığı taraması yapıldı. Fakülte öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği 'Oral Hijyen ve Motivasyon Etkinliği'ne, öğretim üyesi ve asistanlardan oluşan akademisyenler de katıldı. Etkinlik kapsamında Diş Hekimliği Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından çocuklara ağız ve diş sağlığı hakkında temel eğitim verilerek ağız diş taraması yapıldı. Ayrıca çocuklara diş bakım materyalleri dağıtıldı.

TEDAVİLERİ YAPILACAK
Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er, "Yetiştirme yurdumuzda kalan çocuklarımızı ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmeyi amaçlandığımız etkinlikte çocuklara diş taraması yapıldı. Taramalar sonucu problemleri tespit edilen çocuklarımızın diş tedavileri aciliyet sırasına göre fakültemiz kliniklerinde yapılacak. Bu süreçte bize yardımcı olan, Yetiştirme Yurdu Müdürü Ali Özdemir ve diğer çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz" dedi.

ÇOCUKLUKLARINI YAŞAYACAKLAR
ANTALYA Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Özgecan Aslan Gençlik Merkezi, savaş mağduru çocuklar için 'Bir Oyuncak Bin Tebessüm' kampanyasına imza attı. Suriye'de yaşanan savaş ortamından en çok etkilenenlerin çocuklar olduğunu, belirten Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, "Sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlatılan 'Bir Oyuncak Bin Tebessüm' kampanyası ile hayata sımsıkı sarılan savaşın mağduru çocukların ruhlarında açılan yaralarına bir nebze de olsa merhem olmak istedik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bembeyaz gülecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN