Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlere

Giriş Tarihi: 15.3.2018
Gençlere Avrupa yolu
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, gençlere Avrupa yolu açıyor. Dış İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Kültür Köprüsü projesi kapsamında 24 genç Portekiz, Romanya, Bosna Hersek ve Rusya'ya gidecek. Bu ülkelerdeki sivil toplum kuruluşlarında bir ay çalışarak, gönüllü hizmeti sunacak olan gençler, böylece yurtdışı çalışma deneyimi kazanacak.

İLK YOLCU DÖNDÜ
Projenin ilk yolcusu Antalya Bilim Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünde okuyan Furkan Beyazıt Kepez oldu. Ocak ayında Bosna Hersek'e giden Furkan Beyazıt Kepez, Saraybosna'da yetimlere yardım amaçlı bir projeye dahil olduğunu anlattı. Vicdanlara dokunmanın kendisi için çok büyük bir deneyim olduğunu söyleyen Kepez, "Aynı kültürü paylaştığımız bir milletle birlikte olmak çok büyük bir deneyimdi. Orada atalarımızın izlerini görmek tarihin biz Türk milletine biçtiği rolü anlamama yardımcı oldu" diye konuştu.

MASRAFLAR KARŞILANDI
Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Yavuz Selim Savranoğlu, 17-30 yaş arası gençlerin kabul edildiği proje ile yol, pasaport ve barınma masraflarının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığını söyledi. Projeye katılımcı olmak için sadece dil yeterliliği arandığını anlatan Savranoğlu, "Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle birçoğu henüz Antalya dışına bile çıkmamış gençler Avrupa'yı görme şansına kavuşuyor. Başkanımız Menderes Türel'e ve yönetime çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlere Avrupa yolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN